Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Предстоящи подготвителни курсове

Здравейте,
Доколкото съм разбрал от форуми и официалната информация на сайта, предстои подготвителен курс (Ниво 0) за университета. Това ме изненадва, тъй като следващата "изпитна сесия" е септември месец. Това ме кара да се питам:

Ще има ли някакъв прием след завършването на предстоящия курс и ще има ли други подготвителни курсове след това преди дългоочаквания изпит през септември?

0
Въпроси за SoftUni
Petya avatar Petya 2461 Точки

След като свърши новото ниво 0, ще има приемен изпит, който е за септемврийския прием. Друго ниво 0 преди септември едва ли ще има, защото няма да има време за две.

1
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Благодаря, че ми обърна внимание.
Искам да попитам друго и се надявам отново да ми отговориш ако знаеш.

В случай, че завърша подготвителния курс и се явя на изпит, мога ли да запиша след това присъствено обучение и в зависимост от резултата ми да бъда приет като стипендиант или се изисква да съм изкарал присъствено обучение, за да имам възможност да бъда стипендиант?

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Може да си стипендиант, но това зависи от много фактори - резултат от изпита, предаване и проверка на домашни, форумна активност и т.н. Прави се и интервю с кандидат-стипендианти.

0
jabalka avatar jabalka 960 Точки

@mihayloff14 Когато обмисляш дали да се запишеш присъствено или онлайн, имай предвид как се образуват точките за класирането накрая. За да не търсиш ти пускам цитат на Наков: "

Да, който е онлайн, му сметнахме изпита с тежест 100%.

Който е присъствено, му сумирахме точките:

  • 80% изпит
  • 10% домашни
  • 10% проверка на домашни

Някои хора имат бонуси от форума, но не сме прекалявали (само 15 души имат повече от 1 точка форумски бонус)."

При сегашния изпит имаше доста случаи на хора, които са изкарали по-малко точки на изпита и са присъствено да са по-напред в класирането от такива с повече точки, но са онлайн, заради точките от домашно и форум. Общо взето се оказа, че за да си онлайн и да си стипендиант, ако нямаш 500 точки на изпита нямаш шанс. Всъщност, нивото е високо и дори да си присъствено пак трябва да изкараш 500, но ще имаш възможност за бонус от форум, което може да те изтегли малко напред.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.