Loading...
ItsGosho avatar ItsGosho 5 Точки

Относно изпита Programming Basics

Тъй като съм се записал за предстоящият онлайн курс през Септември месец на PB Java ,останах с нещо неясно:

1.Като наближи времето за изпита ,а той е на 5 Ноември как ще разбера в коя зала съм и как точно ще процедират нещата?

2.Колко време трябва да съм там преди изпита ,ако досега не съм ходил в СофтУни ,за да мога да се приготвя?

3.Интернета от СофтУни ли е предоставен?

4.По-време на изпита мога ли да си проверявам задачите някъде преди да ги предам?

5.Ако може някой да ми даде повече съвети :)

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
melik avatar melik 285 Точки
Best Answer

Привет.

1. Когато наближи времето за изпита, 1 седмица преди това ще ви изпратят имейли с допълнителна информация, които ще представляват така - http://imgur.com/a/ctRUl.

2. 30-40 минути преди изпита.

3. Да

4. Да, в програмата в която пишеш код.

5. https://softuni.bg/forum/9334/kak-da-se-podgotvite-za-programming-basics-polezni-syveti-i-vyprosi

На първо място ще те посъветвам да тренираш максимално различни задачи от различен тип свързани с Java. Домашните са едни от най-добрите тренировки, пробвай се да решаваш задачите със звездички. Следователно ползвай и Judge за да разгледаш какви са били задачите от миналите изпити. Друг съвет, който мога да ти дам е да разгледаш задачите, да се помъчиш да ги решиш и ако имаш затруднения не се притеснявай, въпроса е да разбереш условието и после може да погледнеш авторското решение и да проследиш кода с дебъгера, така ще разбереш определена функция как работи и ще ти стане по ясно. Смисъла да тренираш различни задачи е да разгледаш различни решения и някой ден, ако ти се наложи да ги приложиш да добиеш по-голяма представа какво точно ще търсиш в google (най - добрият приятел). Не се стреми да зубриш задачи, а да се насочваш към алгоритмичното им решаване. 

P.S.  Още един полезен линк - https://softuni.bg/forum/296/polezni-syveti-za-izpita-po-csharp

Надявам се да съм бил полезен и успех!!!

Поздрави,

Мелик.

2
27/08/2017 19:10:57
ItsGosho avatar ItsGosho 5 Точки

Благодаря ти много!

0
melik avatar melik 285 Точки

За нищо!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.