Loading...
sotirona avatar sotirona 25 Точки

[C# Advanced] Exam - 25 June 2017 - Number Wars

Здравейте, 

Мъча се с тази задача и ми дава само 30 %, другите ми гърмят с лимит памет. Виждам, че решението ми далеч не е добро, но може ли някой да го погледне или да ми предложи свое, което дава пълни точки :)

Благодаря предварително!

Тагове:
0
C# Advanced 08/08/2017 21:04:33
gvanastasov avatar gvanastasov 52 Точки
Best Answer

Значи на пръв поглед, време може да спестиш като кешираш разни работи:

- например int.Parse(), я викаш постоянно - аз например ползвах Queue<KeyValuePair<int, char>> и още при четене от конзолата си ги парснах.

- видиш ли повтаряем код - винаги едно на ум - дали няма по-добър/четим/лесен?! начин (тва малко отклонение)

- имаш разни StringBuilder-и, cast операций

- вложеният while-loop, (този за Война където е - ред 44.), нещо ме съмнява, че трябва да върти докато и двете опашки имат повече от 3 елемента. Война loop-а (добро име :D ) трябва да върти докато не се намери победител, в случай не вижам да brake-ваш никъде - ред 93. / 101.

 

Не съм ходил на изпита и затова драснах едно решение набързо ама и на мен нещо ми запира.

https://pastebin.com/rVktQBXp

 

0
28/08/2017 00:45:42
sotirona avatar sotirona 25 Точки

Много ти благодаря, много полезни коментари :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.