Loading...
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Банери и презентации на СофтУни

Здравейте,

подготвям една статия за СофтУни, която ще публикувам в блога си и ми се иска да сложа и някакъв банер. Преди време (февруари някъде) бях попитал във фейсбук страницата, дали ще се направят банери и рекламни материали, които да можем да ползваме, но тогава беше откриването още и ми отговориха, че по-късно ще направят.

Разбирам, че в момента има доста по-важни неща като организация на поправката, новия прием, конференцията в Боровец и т.н. , но направата на един или няколко банера не е голяма философия, така че, разбира се с позволението на екипа, може да се организираме да си направим.

Другото, което исках да попитам е дали някъде (Slideshare или някакъв подобен сайт) има качени презентациите за курсовете. Мислил съм си да ги кача аз ама не знам дали е редно да качвам презентации на СофтУни.

Последния ми въпрос също до някъде е свързан с темата. Имам няколко познати, които имат мерак да си направят сайт, не са студенти в Университета, но следат лекциите и повечето от тях чакат дизайнерските (Photoshop, UX IU ако мога така да ги обобщя) курсове и постоянно ме питат дали не мога да има намеря някакви ваучери за намаление на хостинг и/или домейн услуги. Предполагам, че и доста от студентите тук ще искат да си имат собствен хостинг, на който да си качват задачи и проекти над които са работили. Видях че SuperHosting са едни от спонсорите на конференцията, надявам се да не прозвуча много нагло , но евентуално могат ли да се издействат някакви купони за намаление на техните услуги. Аз лично ползвам само техни услуги, както за мен така и ми се наложи да взимам за клиенти и съм много доволен, никакви забележки.

Поздрави

iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Един съвет към всички които ще решат да си правят блогове е да не постъпват като голям част от студенти на Телерик академи.

Не знам вече колко техни блогове съм видял зарязани.Докато са били в академията са го поддръжали и след това зарзяни.

Дори попаднах на такива които дори си бяха купили домайн и след като изтече домейна всичко умря.

Друго което бих посъветвал е да не качвате задачи от домашните , а да кажем да направите анализ на даден проблем и как сте го решили или да обясните някаква логика как работи , а не само гол сорс код.

Все пак незабравяйте ,че има доста хранилища на сорс които са безплатни.

Мислете за блога си като нещо за което ще се грижите години наред , а не след университета да го зарежете.

Мислете в преспектива и е хубаво там да споделяте всичко което ви вълнува , а за сорс кода да има само линкове.

Преди да започнете си задайте въпроса - аз имам ли нужда от блог и имам сили да се грижа за него ?!

Като всяка нещо блога си иска време и помислете дали ще имате такова време.Все пак блога е вашето лице в интернет wink

2
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

+1

Съгласен съм с почти всичко казано. Леко бих поспорил за постване на код на външни линкове - наистина има ужасно много код в Интернет. Даже в над половината от случаите само stackoverflow ти разрешава проблемите. Моят съвет е да се пише код и да се обяснявя всичко, всяка функцийка, всяко парченце код, че да може да има кой да чете (да има смисъл да го прави). Хубаво е да се направи нещо като how-to или код, който е готов за ползване или да се нуждае от леки промени. В интернет много хора пишат, а много малко четат. Трябва наистина да има смисъл някой да те чете.

 

От гледна точка на хостингите, никога не съм използвал java хостинг, но съм чел, че имат разни ограничения.

За java хостинг, може да пробвате това: https://developers.google.com/appengine/ но нека някой който знае нещо да каже, че аз говоря само от наблюдения и четене в Нета

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.