Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GoShow avatar GoShow 595 Точки

Проблем с видео формат и Mozilla SOLVED!!!

Здравейте, знам че не му е тук мястото, но имам проблем с видеото във www.y-angel.com

Сайтът е на един приятел и проблема му е, че още в индексната страница и не само, но понеже оправи ли се тя, ще се оправи и другото.Showreel е бутона, освен Мозила всички други браузъри отварят видеото, Опера, Сафари, Хром, дори и ИЕ, колкото и да ви е странно :) едва ли всички версии, но последната го прави. Обаче как да решим проблема с Мозила? До тук опитах 3 варианта с файлове .mp4, .webm, .ogg и никакъв ефект! Ако някой има идея да помага, пък и съм сигурен, че на много хора ще им е интересно.

 

p.s. знам,че видеото не е за категория C#, но все още няма HTML и подобни

Тагове:
0
Общи приказки
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

WebDeveloper -> WebConsole дава следните грешки: HTTP "Content-Type" of "text/plain" is not supported. Load of media resource http://www.y-angel.com/templates/angelyanakiev/videos/showreel.webm failed. www.y-angel.com
All candidate resources failed to load. Media load paused.

Не съм много навътре, но си мисля, че ако зададеш правилния MIME type във video - тага (type="...") може и да тръгне.

Между другото настоящият формат .webm не иска да тръгне при мен и при IE10

Направи ми впечатление, че Хром във видео тага има линкове към два формата - mp4 и webm, като се изпълнява mp4.

Какъв е оригиналният html на страницата? (само на <video>....)

1
GoShow avatar GoShow 595 Точки
Какъв точно трябва да е правилния синтаксис, или по-точно какво да въведа за MIME type ? Иначе нарочно са сложени и двата формата за да е crossbrowser. Сафари не поддържа webm мисля, а за опера май беше mp4.Както и да е докарахме го до всички без Firefox и очевидно IE10.
0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

успях да го пусна в Mozilla. свалих си цялата страница офлайн и видях в html следното:

<div id="video_wrap">
        <p class="title">showreel</p>
        <video controls="controls" height="288px" width="512px">
        <source src="showreel_files/showreel_002.txt" type="video/mp4">
        <source src="showreel_files/showreel.txt" type="video/webm">
        </video>
    </div>

видео файловете в папката с ресурси също бяха с разширение .txt. Промених им разширенията съответно на mp4 и webm. Промених също и html файла така:

<div id="video_wrap">
        <p class="title">showreel</p>
        <video controls="controls" height="288px" width="512px">
        <source src="showreel_files/showreel_002.mp4" type="video/mp4">
        <source src="showreel_files/showreel.webm" type="video/webm">
        </video>
    </div>

и видеото тръгна.

1
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Как си свалил сайта офлайн и защо файловете са били .txt. Всъщност ако е така не е логично да работи под другите браузъри, можеш ли да ми обясниш по-подробно.И най-важното - при мен също върви офлайн...Но все пак, ако можеш по-подробно да ми обясниш какво си направил, може и да помогне.И много благодаря!Днес писах в 3 форума и ти си единствения, който ми дава смислен отговор и наистина се опитва да помогне!Огромно-Благодаря!Ще чакам подробоности!

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Като дадеш десен бутон върху страницата във Firefox -> save page сваля сорса на странциата като html-файл и в папка с името на html файла напъхва всичките ресурси от страницата. Незнам каква е причината да са txt-файлове, но направи горното и сравни твоите файлове и html с тези които Firefox вижда.

1
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Не е там проблема, май се оказа, че е в htaccess файла, трябва изрично да се разрешат типовете от файлове.Още не съм го оправил на 100%, но когато стане, защото съм на път, ако ти е интересно ще споделя решението.Още веднъж много благодаря!!!!!!Ако искаш драсни ми като го дооправя да ти кажа точно какво съм направил.Може би точно това е причината да ги вижда като .txt, не знам, но сега ще разбера!

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Намерих го!!!!В .htaccess файла изрично добавих:

AddType video/mp4 .mp4 .m4v
AddType video/ogg .ogv
AddType video/webm .webm

В Joomla по default файлът е htaccess.txt, след rename го правя .htaccess, след което добавих и кода.Същото може да се добавя за аудио и други, но понеже съм много изморен(цял ден ме мъчи тая гадост) ще си почина.В google има много инфо по въпроса, важното е, че най-накрая му набарах болното място!Още един път ти благодаря, лека вечер и до скоро!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.