Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Burov777 avatar Burov777 3 Точки

Упражнения и домашни

Здравейте, 

Имам следния въпрос. Домашните, които трябва да качваме в judge,  от файла упражнения ли са, или от някъде другаде? Като ги проверим в judge има ли нужда да ги качваме някъде другаде? Освен това, какъв е срокът за предаването?

Благодаря предварително!

Поздрави,

Даниел

1
Databases Basics - MySQL
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

когато влезеш на страницата на курса си теглиш уордовския файл (за пример ще взема EXERCISE: BASIC CRUD упражнението):

в 99% от случаите е Уордовски файл, вътре са ти всички условия. 

После влизаш в съответното упражнение в Judge-a:

и за да ти се зачитат домашните трябва да цъкнеш на Compete, а не Practice. Практис режима е за хора, който не карат с нас курса и искат все пак да си пробват примерните решения на задачите, на теб ти трябва Compete, въз основа на предадените там домашни ти се дават точки, който са ти после бонус за самия изпит. Когато си на Compete линка:

Горе в дясно ти е оставащото време, което имаш, за да предадеш домашното; табовете (02 Find All Information About Departments, etc) са ти съответните номера на задачите от уордовския файл с домашното; в черното поле си paste-ваш решенията, натискаш на Submit бутона. Отдолу ще ти се появи предадено решение и в зависимост от това дали имаш правилно предадена задача ще получиш максималния брой точки за нея, ако имаш грешки по нея - ще получаваш съответно по-малко и по-малко точки за нея. Като цяло за сега датабази задачите правят по 1 тест на задача, но по-нататък има вероятно повече тестове и ще виждаш с колко от тях си се справил, когато рефрешнеш самата задача, която си предал.
Веднъж предал задачата в Judge после нямаш нужда да я предаваш никъде другаде (по свое усмотрение можеш ако искаш да качиш решението си в github).

Дано да съм бил полезен, ако се сетиш още някакви въпроси - стреляй.

3
DMinchev91 avatar DMinchev91 4 Точки

Добре де аз съм част от кърса, но в JUDGE имам само опция да практикувам задачите - нямам COMPETE. Отделно материалите за упражненията се качват 5 минути преди самото упражнение - ние как може да практикуваме преди това?

1
25/09/2017 22:36:39
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

логнал ли си се в джъдж системата с потребителското си име и паролата от сайта на софтюни?

интересно как нямаш Compete бутон... получил ли си мейл за успешно заплащане на курса?

Материалите за упражненията се качват от лекторите, там вече проверяваш на страницата на курса кога ще ги пуснат... Или да проверяваш предишни инстанции на същия курс.

0
DMinchev91 avatar DMinchev91 4 Точки

Да логнат съм и съм получил имейл с подрвърждение за плащане. Доста странно 

0
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

Тогава ще те насоча тук, пробвай да им удариш една шайба на +359 899 555 592. Ако нямаш Compete губиш важни точки, които ще са ти от полза на изпита...

0
SvetlanaK avatar SvetlanaK 5 Точки

Упражненията и лабовете от курса по JavaDB са в режим Practice. Доколкото разбирам, колегата Bullseized е от курса по C#DB, където упражненията и лабовете са в режим Compete. Предполагам, че за нас от курса JavaDB е достатъчно да качим решенията в режим Practice.

1
26/09/2017 14:32:25
DMinchev91 avatar DMinchev91 4 Точки

супер, мерси

1
DMinchev91 avatar DMinchev91 4 Точки

Изникнами още един въпрос. Ти като пуснеш верен отговор в джъдж (получиш определен брой точки) виждаш ли си името в таблицата Резултати (която се пада в дясно на полето за писане на код) ? Аз лично не си виждам името. 

0
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

SvetlanaK, да, в C# DB съм, но просто там имам активен бутон Compete, за това съм го дал като пример =) Тази тема е от Java DB раздела, така че на вас съответното нещо трябва да ви излиза в Java DB раздела на Judge.

 

DMinchev91, да, излиза ти името в таблицата, като дори целия ред, на който си ти, е highlight-нат:

Премахнал съм на първите двама юзъра имената само.

0
28/09/2017 00:14:12
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

да  и аз се чудех какво става,защо ги виждам само в practice? явно не е само при мен? довечера на crud упражненията някои може ли да пита? че става объркващо а по телефона така или иначе няма да знаят :Д:Д незнам дали ще мога да гледам довечера live-a иначе ще пусна въпроса в sli.do. И аз съм в курса за mysql  в JavaDB

0
28/09/2017 07:22:05
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.