Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

изпит на 22.10

Така изпита наближава и имам няколко въпроса?

1. Изпита е 6 часа това означаав ли че,ще е като programing basics всички задачи дадени от самото начало и с възможност да излизаме,когато поискаме.или ще е като в основната програма 10 задачи за първите 3 часа почивка и още 10 задачи за 2та част. Защо питам? Просто понякога човек има нужда да презареди да изпуши цигара да се разсее като забие в някоя от задачите,а особено при заявките мога да сбъркаш една запетая и да загубиш примерно час,докато го видиш.SQl грешките са ужасно описани.

2. За изпита ще ни бъде дадена база данни и да работим с нея? Или ние сами ще си направим такава? Защо питам,примерно в car rental задачата от datatypes упражненията,явно има определени constraints и дата типове които трябва да са задължителни,а това е нещо което примерно се определя от този които прави базата данни.

3. И предполагам че,ще можем да ползваме heidi или които каквото там е избрал,но ще можем ли да използваме генериран код от помощната програма,или трябва да пишем сами заявките си.Аз реално не виждам как judge ще направи разлика как е генериран кода,но на последните упражнения и лекции постоянно се повтаря сами да пишем заявките си...

Тагове:
1
Databases Basics - MySQL
H.Stoyanov avatar H.Stoyanov 115 Точки

Няма да се повтарям с колегата, за това ще отговоря като допълнение на третия въпрос.

Не се учи да ползваш генерирани заявки (код), удобен е за начинаещи, но когато трябва да разбираш какво прави става трудно. Най-добре се научи да си пишеш заявките сам, не е толкова сложно.

Поздрави и хубав ден! cheeky

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

хах аз мога да си ги напиша.. просто ми стана интересно уоу.. Тоя изпит ще го отвея това е просто малко по-различно Linq. запълвам си времето преди ST модула. А затова как е изпита е важно дотолкова че аз обичам да правя паузи..На programing fundamentals това ми беше малко проблем с 3те часа без прекъсване и взех да  тренирам за по 3 часа нон стоп.Затова ми беше интересно този как ще е.

А за предните изпити засега нямам време за съжаление,може би следващата седмица ще успея да ги огледам real life >>> онлайн обучение/ предни изпити.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

добре е само аз ли имам проблеми с записването за изпита, айде миналата седмица беше неактивно да кажем че е било заради това. Но сега като се опитам да се запиша за изпита ме препраща към страницата за плащания а  аз вече съм си платил изпита...а от рецепцията 2 дена немогат да вдигнат телефона...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.