Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

marto223 avatar marto223 3 Точки

Проблем с 12та задача от домашното за методи...

Нямам си никаква идея какво се изисква от мен в тая задачка... не разбирам условието .. :/ ще се радвам ако някой ми го разясни на по ниско ниво :/ не знам какво е  Master Number и не намирам информация в интернет :/

https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Index/305#11

Тагове:
0
Programming Fundamentals 07/10/2017 19:35:08
Samuil_Dechev avatar Samuil_Dechev 35 Точки
Best Answer

Това, което се иска е да измислиш как да подложиш всяко число в определен интервал на трите проверки и ако ги мине и трите да го принтираш.Единият вариант е да третираш цялото число като стринг, на който да парсваш всеки отделен символ, но това може би е по-бавно от другия вариант, в който позлваш някаква помощна променлива и третираш числото без да го стринваш.Отделните цифри на число може да достигаш така:  

 

while (number>0)

{

int currentDigit = number%10;

 

number/=10;

}

Mirror проверката е малко по-тегава, но въпросния достъп до цифрите и в нея ще ти свърши работа. В случай, че обяснието ми е достатъчно неясно, ето още по-неясното ми решение : )

https://github.com/samuilll/BeginnerExams/blob/master/PrgrammingFundametnalsFast/MthodsAndDebbugingExersises/Task12MasterNumber/Task12MasterNumber.cs

0
Vladova avatar Vladova 0 Точки

Еха, достатъчно не ясно се получи, но благодаря за указаната помощ...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.