Професионална програма
Loading...
delor avatar delor -3 Точки

Проблем със задача triangle of 55 stars

Добър ден, в събота първо занятие като домашно получихме една задача да направим триъгълник от 55 звезди бях, разсеян и не я разбрах бих искал да попитам къде са ми грешките , а не бих искал да се проваля в моето начинание. Домашните ги пиша направо в judge системата, малко не ми стана ясно как функционира. Иначе попитах за алтернативни програми на visual studio, понеже мояг компютър не търпи тежки програми и ме съветваха да ползвам net.fiddle . Кодовете които решават другите задачи, какви са, че на курса не разбрах? Самите кодове не ми стана ясно какви са как,къде и кога се пишат?  Благодаря Ви предварително

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/18442/exercise-problem-descriptions-javascript-programming-basics-bulgaria-october-2017

ето ми го и решението

function triangleOfStars() {
    console.log(*)
    console.log(**)
    console.log(***)
    console.log(****)
    console.log(*****)
    console.log(******)
    console.log(*******)
    console.log(********)
    console.log(*********)
    console.log(**********)
    console.log(***********)
}

function triangleOfStars();

и първата не зная какво съм направил пак ми дава грешка уж всички букви са главни, скоби и кавички има да не би да от интервалите

function hello() {
  console.log("Hello SoftUni");
}

hello();

0
Programming Basics
desislava777 avatar desislava777 165 Точки

Ето едно съвсем кратко решение:

using System;
class Program
{
  static void Main(string[] args)
  {
    for (int i=1;i<=10;i++)
    {
      Console.WriteLine(new string('*',i));//триъгълник с връх нагоре
    }
  }
}

0
theoutlowtorn avatar theoutlowtorn 0 Точки

Бих искала да се включа и с мой казус по тази задачка :) Реших я по начина описан в линка с упражненията и се получи ок /както с качила по-горе решението си/.После реших да опитам да я реша по друг начин и прегледах пак лекцията, където се правиха елхичките и взаимствах от там...да , ама в IntelliJ Idea като стартирам кода нито ми излиза някакво решние, нито ми посочва грешки. Явно са много такива, но пък си стои празно в конзолата. Та, моля да ми посочите грешките, за да си ги оправя. Благодаря предварително. Ето го и кода:

public class NewTriangleOf55Stars {
    public static void main(String[] args) {
            Scanner scanner = new Scanner(System.in);
            Object console;
            int n = Integer.parseInt(scanner.nextLine());

for( int i = 1; i<= 10; i++){
            String asterisks = new String(new char[i]).replace("\0","*");
            System.out.println(asterisks);
        }

}
}
0