Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AnYotova avatar AnYotova 0 Точки

Errors IntelliJ - cannot resolve symbol "Scanner"/ cannot resolve method nextLine()

пиша кода на задачите:  "p04_ConcatenateData" и "p03_Greetings" от Simple Calculations Unit.

непрекъснато ми дава тези грешки!

   *cannot resolve symbol "Scanner"

   *cannot resolve method nextLine();

Някой може ли да ме светне защо?

Мерси!

..................

public class p04_ConcatenateData {
    public static void main(String[]args){
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String firstName= scanner.nextLine();
        String lastName= scanner.nextLine();
        int age = Integer.parseInt(scanner.nextLine());
        String town = scanner.nextLine();
        System.out.printf("You are %s %s,a %d-years old person from %s", firstName, lastName, age, town);

    }
}
Тагове:
0
Programming Basics
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

А импортна ли си скенера, липсва реда с импорта на скенера, което ми говори, че не си и би трябвало докато го пишеш да ти се кара и да го оцветява в червено.

Освен това имаш някои правописни грешки в принта - един интервал и една точка ти липсват.

Ето поправен твой код:

import java.util.Scanner;

public class p04_ConcatenateData {
    public static void main(String[]args){
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String firstName= scanner.nextLine();
        String lastName= scanner.nextLine();
        int age = Integer.parseInt(scanner.nextLine());
        String town = scanner.nextLine();
        System.out.printf("You are %s %s, a %d-years old person from %s.", firstName, lastName, age, town);

    }
}

 

0
17/10/2017 16:52:22
AnYotova avatar AnYotova 0 Точки

Благодаря ти, veronikaaa86 ! :)

Подкарах кода и Judje-a ми го прие, но сега не мога да въведа имената (в случая) на IntelliJ.

Дава ми това съобщение - "Process finished with exit code 0." 

Знам, че е супер бейсик, но някой може ли да ми го обесни.

Мерси!

 

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Хммм интересно защо, даже си копирах това, което съм ти написала като код в IntelliJ и си ми тръгна както трябва. Въведох си имената, годините и града и след това си изписа това, което трябва. 

"Process finished with exit code 0" -  Това си го изписва след всяка работеща добре, без грешки програма.

Ако искаш цъкни и "Run" и после направи един screenshot да видя какво се случва, защото няма логика да не тръгва както трябва :)

0
Propartise avatar Propartise 0 Точки

Здравейте извинявам се че не е по темата но аз има проблем с едино от упражненията също на няколко етапа когато напиша кодът 

Public class hellojava{

public static void main(String[]args){

System.out.printIn("Hello Java");

}

}

Въпросът ми тук е понеже за думата (PrintIn) ми я дава че е грешно написана и  не мога да довърша програмата като когато премахна (In) ми дава че всичко е на ред може ли малко помощ поне и следващите ми упражнил мисля че не вървят по тази причина 

Мерси

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

А това - Public class hellojava{    защо  е с главна буква, трябва да е с малка - public class hellojava{

Името на класа ти трябва да е с главна - HelloJava - и с малки ще тръгне, но е редно да е с главни.

System.out.printIn("Hello Java"); - това си изглежда наред :)

0
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

В отговор на "Propartise"

Щом "print" работи и "println" би трябвало да работи. Освен ако случайно не си написал "I" вместо "l". Едното е главната буква на "i", а другото е малката буква на "L". "ln" е съкращение на "line", не е "in" с главна буква.

0
22/10/2017 11:56:50
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.