Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Предложение за промени

Здравейте на всички,

чудех се да пиша или не, но в крайна сметка първо че не се случва за сефте, а и ако се направи нещо по въпроса ще има полза за всички ни.

Към момента са почти 24 часа от упражненията в петък, а още няма качено видео (чак като рефрешвам се чудя да няма грешка при мен..). Мисля че генерално трябва да се промени нещо. Първо онлайн студентите в повечето случай са хора без излишно време следователно всяка свободна минута трябва да гледат видеа или да решават задачи, но в случая аз цял ден не мога тъй като все още не е качено въпросното видео. И второ не че не може човек да решава други задачи, не че не може да гледа стари видеа и не че не може да намери какво друго да прави, но при положение че си плащаме почти колкото присъствените студенти, а реално разходите за нас по мое мнение са в пъти по-малко, заслужаваме да получаваме нещата навреме. Дали ще намерим време да ги гледаме веднага или не вече си е наша работа, но те трябва да са налични. Разбирам че няма как за курс приключил в 10 вечерта да се качат тогава, но до обяд на следващия ден е повече от разумен срок от моя гледна точка. Вярно може и технически проблеми да има, но пак казвам това не е за първи път, а не вярвам всеки път да се случва нещо.

Моля най-учтиво да предложението ми да се вземе в предвид и видеата да се качват в по-кратки срокове. 

Така, а сега и по проблем нумеро дос.

Хора, моля повярвайте има и такива животни като човек без фейсбук! Стига сте комуникирали само с този фейсбук. На едно от последните видеа някой от лекторите каза че ще се даде информация предварително върху кои изпити ще се решават задачи другата седмица в подготовката. Е хубаво че ще се кажат ама защо трябва това да става във фейсбук? Още не виждам тема във форума кои ще са задачите (считам че вече на 100% са ясни, а може и във видеото което липсва да е казано, но...). В крайна сметка не ми е работа да пускам тема за да питам и на повечето хора не им е работа да ми отговорят на такава тема. Работа на лекторите е те да качат тези неща във форума, пък после ако искат и на Марс да пратят линк. Имайте впредвид че дори за задачите ако не се комуникира през форума, а основно го правите във фейсбук, какво ще остане за хората след нас? Нали не вярвате че ще сме последния курс в СофтУни или че другите след нас няма да имат същите проблеми?

Предлагам лекторите по-често да молят(напомнят) хората да ограничат комуникацията  във ФБ (било то въпроси или отговори), а да се насърчи пращането на линкове, които да имат въпрос/отговор написан във форума, който за разлика от ФБ е достъпен и през Чичко Гугъл :)

Моля хората с мнение по въпроса да пишат независимо какво е, в крайна сметка истината е някъде там :)

П.С. И не хейтете моля :) колегата с мнението/предложението за Венци здраво отнесе минуси и защо? Изрази си мнението пък било то и остро и каквото и да го наречете друго. Може да е прав може да е крив (сигурно е седнал), но защо да се хейтим, като има хиляди други форуми за това. Пък ако ви е кеф ръгайте минуси, ще го преживеем мисля ;)

П.С. Айде успех след седмица за всички ни :) И дано нещата се променят само за по-добро.

 

РЕДАКЦИЯ:

Предложение за пращане на автоматичен мейл при простване на видео от записания курс.

Предложение за заключена тема за лекторите в която да качват необходима информация.

Предложение автоматичните мейли за отговор в дадена тема да се ограничат на един, докато не се погледне темата от човека.

Предложение  за приложение за форума.

Предложение за подраздели във форума по различните теми от даден модул.

 

П.С. Мисля че всички сме наясно че няма как всичко това да стане веднага. Някои неща може би са бърза работа други сериозна и продължителна, но идеята е да се приоритизират и сложат в to-do-list ;)

6
Fundamentals Module 30/10/2017 16:29:47
pwnd0rum avatar pwnd0rum 35 Точки

Принципно си прав за всичко относно фейсбук и форума.., но мисля, че за това си има обяснение. Според мен форума има някои минуси, които може би отблъскват някои хора (казвам го за да се види в какво може да се подобри и да привлече повече хора). Например:
1. Няма подраздели в раздела Programming Fundamentals. Ако има различни разделения по подтеми ще е доста по-лесно да се ориентира човек - например Задачи, Организационни теми и т.н. Също така според мен трябва след рестартирането на модула всичко да отива в архив, който също е достъпен, но темите, които се виждат по дефолт да са само от текущата итерация на курса.

2. Изполването на форума се подкрепя с точки, но абсолютно не е ясно колко точки какъв принос носят, т.е. значението им е като рейтинга в торент сайтовете.., т.е. никакво.

3. Повечето хора, които използват фейсбук, често го проверяват или получават нотификации, което прави шанса да ти отговорят навреме доста по-голям и като цяло повече хора да се включат в дискусията. Както и ти си коментирал, често нямаш време да чакаш за отговор..

4. Форума доста често работи БАВНО или въобще не работи сайта като цяло.

Ако се сетя ще добавя още, но и това стига :)

 

-1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

За бавния форум и не работещ съм потресен цял ден, но смених току що от chrome на mozila и тук май е добре...

Иначе много добро предложение за подтемите.

За фейсбук не казвам да не се ползва, да се постват там линкове към форума.

За точките е тъмна индия и за мен...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.