Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mmddimitrova avatar mmddimitrova 433 Точки

СофтУни обяви официално съвместната си бакалавърска програма с Варненски свободен университет!

Здравейте,

Всички го чакахме, но вече е факт. Чрез обучението си в СофтУни можем да станем горди притежатели на свещен архаичен документ - диплома за висше образование по специалност „Информатика и компютърни науки” с образователно-квалификационна степен „бакалавър” (yeah, baby cool ).

Новината се появи преди час във великата синя стена (FB) на СофтУни. В този проект СофтУни ще си партнира с Варненски свободен университет, което означава да си проверите изправността на банските. laughing

"С удоволствие ви съобщаваме, че от март 2014 г., вече официално сме партньори с Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“ (ВСУ). Партньорската ни програма предлага обучение и диплома за висше образование по специалност „Информатика и компютърни науки” с образователно-квалификационна степен „бакалавър”. Към дипломата се издава и Европейско дипломно приложение на английски език."

СофтУни обещаха подробности в най-скоро време. 

25
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Според мен тази програма ще е най-полезна за хора, търсещи реализация в чужбина. В България съм останал с впечатление, че формалното образование в тази сфера има много малко значение, но например германците са стриктни и ще искат кетап.

2
gudov avatar gudov 274 Точки

По-малко са фирмите искащи "кетап". Но винаги би ти бил плюс. :)

0
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Може би защото просто не знаят колко трагично е положението тук с формалното образование xD

0
Hristo_Penchev avatar Hristo_Penchev 389 Точки

Днес гледах обяви за работа - например големи компании като НР искат диплома. Според мен в българските им клонове са напълно наясно колко малко значи това, но тук има и други причини. Искат формална диплома заради одита. При сертификация по ISO има определени критерии и един от тях е образованието на персонала. На мен като ми искаха дипломата в НР (работя там в момента, но съвсем в друга сфера) ми обясниха направо, че става дума за одит.

1
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Не знам, но аз предпочитам да съм без диплома в тази сфера, отколкото да ме е срам пред всички, че уча(или съм завършила) в университет, в който очевидно диплома се купува. Като във ВСУ. Пред работодател може и да е плюс такава официална диплома, но за мен това би било катастрофално. Дори и да не са ми проблем парите. Просто... не е редно да подкрепям тази система.

Виждам само, че имат интересни уъркшопи с фирми, в които ще е удоволствие за мен да се включа, но диплома от тях - не искам.

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.