Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Swider avatar Swider 0 Точки

Моля за съвет относно бъдещето ми ?

Здравейте. От известно време имам идеи в главата и искам да ви попитам за мнение отностно някои неща. В момента уча в НБУ и съм 2ри курс. Записах бизнес специалност, но не съм особено доволен и реализацията, която виждам в тази сфера не ми харесва много много. Амбициите ми са по-големи. Съответно от скоро започнах да чета за програмирането и като цяло ИТ специалността. Говорих с приятели и започнах да се мотивирам все повече. В момента мисля да запиша курса Основи на програмирането, да придобия по-голяма и ясна представа за това, дали наистина ми харесва, дали ми се отдава. Мисля че ако се запаля и ми е интересно ще положа нужните усилия. Въпросът ми е какво решение да взема, ако се насоча и избера да уча това. Единият ми вариянт е да прекъсна НБУ и да започна в СофтУни. Другият е да мина задочно НБУ и да запиша пак там майнър програма, която е 2 години. Тази програма е 2ра специалност, която правя аз с програмен-консултант. От 4те години на бакалавърската програма избирам по 3 курса на семестър. Идеята ми е да избера най-приложимите курсове от годините и да направя една добра програма, като отделям и достатъчно време за учене вкъщи. Ето един примерен вариянт на майнър програма Информатика - http://ecatalog.nbu.bg/default.asp?V_Year=2015&PageShow=programpresent&P_Menu=courses&Fac_ID=12&M_PHD=0&P_ID=2133&TabIndex=1 .

Ще се радвам да чуя вашите мнения. Благодаря предварително.

0
Общи приказки
NickIvanov avatar NickIvanov 23 Точки

Аз съм първокурсник в Техническия в София, специалност Компютърно и Софтуерно инженерство, но знам как се чувстваш, в момента  и следващата година и половина уча неща, които нямат нищо общо със специалноста ми, а да не говорим с програмирането, в момента в ТУ уча C... така че и на мен не ми харесва програмата и това което уча, но бих ли прекъснал? Не. Моя съвет, въпреки, че на мен всичко това ми предстои е да не се отказваш от бакалавърската степен, половената си го минал, опитай се да съчетаеш и двете неща, знам, тежко е, но ако мислиш, че ще нещата относно ученето в СофтУни ще се случат по-бавно, ти препоръчвам да запишеш Майнър програмата. Мнение от студент към студент :) 

0
Swider avatar Swider 0 Точки

Благодаря за вниманието и отговорите. Има време да реша. А какво ще кажете за It Talents ? Как ви се струва тази академия ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.