Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vaskoleon avatar vaskoleon 23 Точки

C# Databases Advanced - Entity Relations - Задача 1

Здравейте, качвам зип файл за задача 1, но Judge системата ми връща "Възникнала е грешка по време на компилацията." на червен фон, като това е единственото нещо, което ми връща - даже не ми казва каква ми е грешката. Трябва да спомена също, че във Visual Studio 2017 програмата минава без никакви проблеми. Някой може ли да помогне? 

Ето ми го зип-файла: http://dox.bg/files/dw?a=6f31ed6466

Тагове:
0
Module: C# DB
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки
Best Answer

Не ползваш правилно конструктора(не му подаваш нищо, тоест не използваш точния overload) на базовия клас DbContext и затова Judge не може изобщо да започне да тества задачата ти. Трябва да е:

public StudentSystemContext(DbContextOptions options)
            : base(options)
        {
        }

Като оправиш това ще видиш другите грешки които мисля, че ще оправиш сам. Ако не успееш, пиши пак тук.

1
18/11/2017 17:24:30
vaskoleon avatar vaskoleon 23 Точки

Промених :base() на :base(options) и получих 75 точки. След това промених DateTime типа в Student на DateTime?, смених 'StudentCourses' в Student с 'CourseEnrollments', 'StudentCourses' в Course със 'StudentsEnrolled', смених имената им по същия начин в StudentSystemContext, и получих 100 точки. Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.