Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pdechkova avatar pdechkova 95 Точки

Въведение в програмирането с Java

Здравейте,

Сигурно много от вас вече са започнали да се подготвят с помощта на книгата. Тук може да обсъждаме проблеми от задачите за упражнение, както и по-напредналите да ни помагат.

Задачата, която ме затруднява за сега е от тема Масиви, задача 4, а именно:

Напишете програма, която намира максималната редица от еднакви елементи в масив. Пример: {2, 1, 1, 2, 3, 3, 2, 2, 2, 1} - {2, 2, 2}.

Това е подсказката, която за мен не е от най-ясните:

Сканирайте масива отляво надясно и във всеки един момент пазете в една променлива последните колко позиции (до текущата включително) има еднакви стойности. Пазете най-добрия старт и най-добрата дължина за момента в отделни две променливи.

Аз съм стигнала до някъде. Не работи изобщо правилно, но ще помоля някой по-вещ да ми даде насоки.

 

Благодаря предварително! :)

Тагове:
0
Java Advanced
MarinPetrov avatar MarinPetrov 20 Точки

Здравейте някой може ли да ми каже, защо не иска да ми се активира конзолата и да приеме числа , единствено става, ако след Scanner input = new Scanner(System.in); принтирам нещо на конзолата иначе ми казва ама инпута не ти е затворен !
давам и елементарния код ! http://pastebin.com/4HQLbNif

0
vladislav_hadzhiyski avatar vladislav_hadzhiyski 66 Точки

Затваряш инпута с input.close(); след като си прочел входа който ти е нужен.

0
MarinPetrov avatar MarinPetrov 20 Точки

Здравей колега направих го но не се получва , а междодругото разбрах защо се получава така , всеки път когато затворя конзолата повече не иска да се покаже , а когато не я затворя си работи нормално ! Ако ли пък я затворя трябва да напиша някакъв елементарен код със събиране примерно на 2 числа рънвам я и чак тогава мога пак да я пускам , Нещо тая Java не ми допада поне засега ! Особено форматирания изход е къде ,къде по измъчен от този на C# ! Явно и аз правя грешки сега го карам на проба грешка , кофти е еклипса няма благинки като на VisualStudio ,но предполагам ,че за да се избере на него да пишем явно има някаква причина,поне ще се научим да си пишем кода сами не като забравим една точка и запетая и да си блъскаме главата що не иска да работи!

0
vladislav_hadzhiyski avatar vladislav_hadzhiyski 66 Точки

Click Виж това може би ще реши проблема ти.

0
MarinPetrov avatar MarinPetrov 20 Точки

Да това го прочетох , но в книгата пише ,че е по добре да използваме по лесния начин със Scanner , и че когато четем стандартния вход от конзолата няма нужда да използваме close(); , защото след това няма да може да използваме отново Scanner(System.in) .Явно проблема ми идваше от самата конзола сега когато не я затварям, а само си рънвам наново програмата няма проблем всичко си е ОК ! Даже схванах и форматиращия изход , ама е кофтия с тия % $ .
Сега съм на if else конструкциите и като цяло няма големи разлики със C# просто засега ми се вижда ,че Java е по забатачен може и да греша все пак съм начинаещ !

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Форматирания изход, та форматирания изход, конзолата та конзолата значи :) Айде сега 1 месец ще издържите на дървена конзола. КОГА пак ще ви се наложи да пишете конзолни приложения? :) Може би шансът е zero to none. В модерния свят ще билдваш UI-а с някакъв фреймуърк, ако примерно правиш десктоп приложение. Пък, ако правиш уеб, то е ясно че там ще е HTML/CSS/JS

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.