Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

marsp avatar marsp 19 Точки

Въпрос относно JA-Task1-Pipes

Жоро, здравей!

Понеже нещо явно не съм мислил в правилната посока относно задачата (макар примерните входове и изходи да ги изкарвам правилно), дали може да ми кажеш къде да си кача кода, да му хвърлиш едно око и да ми дадеш идея в каква посока да се ориентирам. 

Благодаря предварително!
Поздрави!

Тагове:
0
C++ Fundamentals
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Здравей,

Огледах ти кода набързо (аз ги виждам в judge), това, което ми прави впечатление е, че май не ти работи добре логиката, когато е повече от 1 година времето за поправка (или по-точно работи, ама само ако damage-а на година е точно 1). Направи си тестове в които измерванията за една тръба са примерно 21 и след това 16 и виж какво ще излезе (твоят код най-вероятно ще изкара 16 години така като гледам, но това е от бърз поглед).

Като цяло ако не ти минават повечето тестове, значи най-вероятно не си тествал достатъчно подробно. Пробвай да си измислиш примери за всякакви ситуации, пробвай ако е само 1 тръба, провай ако резултатите са само 0, пробвай ако са само 1, пробвай ако са различни резултатите и т.н. - има много тестови случаи, които можеш да измислиш за тази задача. Разпиши си ги и виж с кои ти работи и с кои не - това е най-добрия начин да намериш къде ти е проблемът и след това да го разрешиш.

Между другото недей да ги правиш тези проверки, в които печаташ неща от порядъка на "Can be between 1 and 500 only." - тези неща са ти дадени в условието за твое удобство, тоест да знаеш какви входни данни ще получиш. Не са сложени там, за да извеждаш съобщения, че има невалидни входни данни - невалидни входни данни няма да има, в задачата просто ти е казано какъв вид ще бъдат данните, които са ти дадени (тоест в judge кодът ти никога няма да влезе в тези if-ове). Не че е грешно да ги има (защото, както казах, няма да се изпълни кодът в тях), но просто е излишно да го правиш и да си усложняваш програмата с тях.

Поздрави,

Жоро

0
marsp avatar marsp 19 Точки

Здравей Жоро!

Супер, благодаря много за фийдбека! Запретвам ръкави и продължавам!

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.