Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки
Best Answer

И аз се сблъсках с подобен проблем. Не трябва да имаш четене от конзолата в отделен метод иначе в judge гърми.

С най-малко промени можеш да си прочетеш String масива в цъкла в мейн метода и да пращаш на  read метода масива като от самия метод премахнеш четенето и да му добавиш, че приема масив от String input.

После нататъка при принтирането ти гърми още при първия опит да добавиш ключ  и стойност. И по точно в часта, когато се опитваш да достъпиш ключа, който все още не е добавен. ( authorSales.get(b.author) + b.price ) при authorSales.get(b.author) първия път все още нямаш никакъв ключ. Направи една проверка преди това ако няма ключ b.author да го създаде със стойност 0.0 и тогава останалото.

И накрая трябва да форматираш резултата до втория знак след десетичната.

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

и аз усещам че нещо гърми при четенето, но и след поправката да е в мейна не се получава защото гърми на ред 74 с индек извън обхвата... Ако можеш погледни го пак

http://pastebin.com/iincSUrf

 

За принтирането добавих if просто не стигам до там за да го видя че има проблем (малко с джавата е по-кофти и мислех че така може и да не гръмне и пробвах). За форматирането след като оправя работите :)

0
07/12/2017 11:47:36
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Защо си сменил четенето на n? Така след като прочете числото се губи всичко друго от входа при въвеждане на един път. Върни го както си беше преди  int n = Integer.parseInt(console.nextLine());

1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

още снощи го бях поправил :D нямах идея че ще обърка нататък, но хубавото е че учим нови работи постоянно.

https://pastebin.com/UD2mE6Ck

сега минах нулевия тест и тест 1 но всичко друго гърми защото не ми работи сортирането, което реално взех от нета :). Идеи?

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Ами тези сортирания и аз не ги разбрах точно и със сигурност има по-лесен начин, но не успях да го скалъпя. Виж моето решение може да ти помогне.

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

и твоето ми е объркано :)

след ровене в нета по-обстойно видях че трябва да сменя това

        Map<String, Double> result = new LinkedHashMap<>();

после смених и а->b за да се получи правилното сортиране и всичко заспа :)
ето 100/100

https://pastebin.com/QRyKdD6s

 

Благодаря за отделеното време!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.