Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zzeni avatar zzeni 0 Точки

[Ruby on Rails][Lesson 8] Подготовка за изпита

Здравейте,

Вчера обещах да ви дам малка задачка за подготовка за изпита. Ето тук можете да видите условието й.

Относно залата и начина на провеждане на изпита - ще получите email с пълни указания, така че преглеждайте си пощите и ако до петък все още няма нищо - пишете тук (в тази тема).

 

---

 

Допълнително искам да използвам възможността да коригирам малък пропуск от моя страна вчера свързан с gem-a Fabrication.

 

Ако помните, получавах _дублиране_ на данните в тестовете и изпълнението им фейлваше с Validation failed: Email has already been taken. Това се случваше по следните 2 причини:

 

  1. Не бях използвала unique метода на Faker (напр. Faker::Internet.unique.email)
  2. Не бях съобразила, че във фабрикаторите всички стойности, които се задават динамично, трябва да се сложат в къдрави скоби. Ето така:

 

Fabricator(:student) do
  first_name { Faker::name.unique.first_name }
  last_name { Faker::name.unique.last_name }
  email { Faker::Internet.unique.email }
  password "123456"
end
0
Ruby Programming 05/12/2017 16:44:23
zzeni avatar zzeni 0 Точки

Здравейте,

Можете да видите примерна имплементация на задачата за tweet-овете ето тук:

https://github.com/zzeni/tweedle.do

 

В README.md файла съм описала всяка стъпка от изграждането на application-а, за да можете да го използвате като tutorial.

Поздрави.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.