Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vaskoleon avatar vaskoleon 23 Точки

Отворено писмо към екипа на Софтуни

Здравейте, казвам се Васил Янакиев и съм студент в курс „C# DB Fundamentals”. Пиша ви, за да ви уведомя за изключително лошото качество на изпита „C# DB Advanced“ на 10.12.2017. От самото начало на изпита Judge системата не работеше. Всеки знае точно колко е необходима тя и нейният feedback за правилното решаване на която и да е задача. Първата ми задача беше приета чак след над 50 опита да я кача – загуба на ценно време, необходимо за успешното вземане на изпита. Втората ми задача необяснимо върна грешка, и когато попитах квесторите от какво може да бъде тя, те ми казаха че е проблем в Judge системата, а не в моето решение. Смятах, че този проблем ще бъде оправен след изпита, и че ще решението ми ще бъде оценено без грешки. Погледнах обаче крайния си резултат, и видях че имам 0 точки на тази задача, т.е., или системата не ми е оценила правилно задачата, или аз не съм могъл да си поправя грешката в моето решение.

Дори и да изключим моите вече споменати проблеми с провеждането на изпита, аз далеч не съм единствения който е имал сериозни проблеми с него – Judge системата беше изключително ненадеждна за всички, не само за мен. Също така трябва да спомена, че по време на изпита ни беше обяснено как „Judge системата ще спре да приема заявки за 10 минути, понеже хората от другия изпит не могат да си подадат решенията“. Не означава ли това, че Tech Support-а и администрацията като цяло не си е свършила работата? От тук следва въпросът – може ли този изпит да бъде смятан за легитимен, и правилно оценяващ знанието на курсистите изобщо?

Можете ли да гарантирате, че ако въобще отида на поправка, положението с Judge системата няма да е същото? Не желая да ми бъде даден „подарък“ безплатна поправка, безплатно пътуване до София, а просто желая да бъда оценен при нормални условия, и да не бъда част от някакви демотивиращи експерименти. Благодаря.

С уважение, Васил.

12
silviyadimitrova avatar silviyadimitrova 6 Точки

И аз подкрепям напълно.
Когато има поставени условия, при които ще се провеждат изпитите, очакваме именно тези условия. Ясно е, че judge понякога е от РЕШАВАЩО значение. Всички знаем, че може една синтактична грешка да доведе до 0 точки на изпита, въпреки че решението ни е правилно.
Аз лично също смятам, че този изпит би следвало да се обяви за невалиден и да се повтори, но истината е, че нямам особен  интерес да гоня невалидност.
Искрено се надявам на поправката да няма подобни организационни неуредици и да не ни се губи времето. Да не говорим, че на почти всички изпити, на които съм присъствала, е имало някакъв проблем, било то с условието на задачите, или с judge системата. 

2
12/12/2017 16:48:47
BorislavFBorisov avatar BorislavFBorisov -2 Точки

Системата наистина понякога се затруднява, но дали не трябва да сме малко по-толерантни!
Да се създаде, ораганизира и поддържа подобно нещо като СофтУни и системата за оценяване е много труд. Всичко е новаторско, създава се донякъде в движение, опита идва от грешките и т.н.
СофтУни е чудесна съвременна форма на обучение, почти без аналог и затова мисля, че би било добре да сме малко по-толерантни.
Уви, ставаме все по-строги към другите и по-малко към себе си.

-1
TeMePyT avatar TeMePyT 142 Точки

2 years later... Гледайте датите бе хора. Да се сетиш за този пост като държиш ти този изпит(Judge все още мрази SQL и ситуацията януари месец беше същата).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.