Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

papahet avatar papahet 12 Точки

Висше в Game Development?

Здравейте,

Преди седмица получих потвърждение че съм приет в 2 университета в Холандия със следните специалности:


NHTV Breda - International Game Developement and Architecture, Програмиране

Stenden - IT 

Знам че е малко детинска тази мечта да ставам професионален гейм девелопър, може да се каже и че кандидатствах на шега, и бях адски изненадан че съм приет. Въпроса ми е дали има смисъл да се насочвам в тази посока или да предприема някой по-сигурен вариант, било то СофтУни или Щенден.

Ако на някой му е интересно, с това портфолио ме приеха http://cppanddirectx.blogspot.com/

Благодаря за вниманието.

Тагове:
8
Общи приказки
papahet avatar papahet 12 Точки

Ще каже ли някой мнението си за специалността Game Design. Има ли смисъл да поема риска? 

1
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Приятелю, от всяко образование има смисъл. Ти като изкараш това за Game Design, ще си способен да правиш и още много, много други неща. След това даже ако не те кефи точно това, ще можеш да специализираш и нещо друго, че и в друг университет, в друга държава! Не се притеснявай.

Сега, аз не мога да ти кажа дали Game Design-a е добър за теб. Това ти си го преценяваш. Ти избираш какво и дали да учиш. Но от ученето ВИНАГИ има смисъл.

1
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки
Аз съм пък на мнение,че не всяко образование има смисъл.
1
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Когато човек иска да се развива в някаква област, ученето на неща извън тази сфера може и да не му помага директно да се развива в съответната област, това обаче не прави тези знания безсмислени.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.