Loading...
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

[JS-Fundamentals] Проблем с WebStorm и Judge

Здравейте! Имам следния проблем, когато събмитна правилно решение в judge ми дава 100/100, но в webstorm не ми излиза никакъв output и не мога да разбера защо.  Изтеглих и инсталиах най-новата версия на nodejs /9.3.0/, проверих и настройките в иде-то -> Settings/Languages & Frameworks/JavaScript и по подразбиране съм сложила ECMAScript6, рестартирах няколко пъти webstorm и пак нищо. Също така се случва да даде правилен output, но тестовете в judge да не минават. Какъв може да е проблема?

0
JavaScript Fundamentals 20/12/2017 00:10:21
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

Дай файлове с повече и по-конкретна информация: какъв точно ти е кодът, каква част от него събмитваш, при кой случай ти изкарва изход и при кой не.

0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

https://pastebin.com/WwLwbk7j

Ето този код се опитвам да събмитна в Judge, в уебсторм си извиквам функцията и ми изкарва резултата, но в judge  не ми дава никакви точки, пробвах и с показаните тестове от джъдж, пак излизат резултатите в уебсторм, но не и в джъдж.

0
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

Ако подадеш '11' както е в примерния тест, то няма как да ти изкара резултата, защото ползваш args като масив, а в условието е казано, че ще се подава един string елемент. Тоест endNum трябва да стане let endNum = Number(args);

Използвай повече дебъгера.

1
20/12/2017 09:32:43
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Получи се, благодаря. :) 

0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

https://pastebin.com/RuwH4GRM => А, защо нито едно от тези решения не работи в Judge?

https://pastebin.com/pJEwDjH2  => Това решение, пък в judge дава 100/100, но в уебсторм не излиза аутпут.  Когато сменя return с console.log ми изписва NaN. Защо става така?

0
20/12/2017 10:40:19
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

За първия линк: чети внимателно условията: The input comes as four number parameters w, h, W and H. Има разлика между 2, 4, 5, 3 (поредица от числа) и [2, 4, 5, 3] (масив).

За втория линк: излиза си нормално: 

function figureArea(w, h, W, H) {
    let [s1, s2, s3] = [w * h, W * H, Math.min(w, W) * Math.min(h, H)];

    console.log(s1 + s2 - s3);
}

 

1
20/12/2017 12:28:48
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Да де, ама на аутпут-а,  пак нямам резултат. Пробвах и с интерполация, пак не става.

 

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

NaN си е резултат(exit code 0) , но може би не ти харесва smiley.

0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Input

Output

2, 4, 5, 3

17

 

Въпросът  е защо не виждам 17 като резултат, а излиза NaN? В judge минава 100/100, но в уебсторм няма резултат.

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

На мен всичко ми изглежда наред. Може IDE-то да ти прави някави номера.

0
bMedarski avatar bMedarski 148 Точки

Кода на функцията е верен. Грешно подаваш параметрите.

В тази задача не трябва да подадеш масив с 4 числа, а 4 отделни числа

figureArea(2,4,5,3); вместо figureArea([2,4,5,3]);
0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Да, това го разбрах, но проблемът е че в judge минава задачата дава 100/100, но аз преди да събмитна в judge от webstorm не мога да разбера, дали тази задача ми дава правилен отговор на нулевите тестове и ако съм на изпит да речем, трябва да спукам judge от събмити, докато открия верния код, защото просто webstorm не ми показва отговор, а единственото, което показва е:

----------------------

"C:\Users\karai\AppData\Roaming\JetBrains\WebStorm 2017.2.2\bin\runnerw.exe" "C:\Program Files\nodejs\node.exe" C:\Users\karai\WebstormProjects\SoftUni\JSCore\JSFundamentals\JSIntro\filterByAge.js

Process finished with exit code 0

----------------------

Да де ама на мен това не ми помага по никакъв начин, какво като няма errors? Аз искам да виждам какъв е резултата, демек като ми е показан в задачата какъв трябва да ми е output-a аз искам да го виждам в webstorm, а не да ми излиза само това съобщение.

0
Pand0ra avatar Pand0ra 42 Точки

Открих проблема. Цялата работа е била във версията на nodejs. Не е трябвало да инсталирам най-последната /9.3/, а тази, която е recommended for most users /8.9/. След смяна на версиите, вече всичко излиза както трябва. Благодаря на всички за отговорите.

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Пак заповядай !

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.