Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

viraco4a avatar viraco4a 28 Точки

Teamwork Projects - Задача от домашното Objects and Classes

Здравейте,

Във всички постове във форума, относно тази задача, забелязах, че хората, които получават грешни тестове 3, 7 и 8 имат проблем със сортирането. Моята програма има същите грешни тестове, но каквито и варианти да тествам, сортирането ми е правилно: https://pastebin.com/sWwg7HaL

Ще съм много благодарен, ако някой хвърли едно око или ако се е сблъскал с този проблем поне да ме насочи какви варианти пропускам.

Тагове:
inser7 avatar inser7 221 Точки
Best Answer

Здравей колега viraco4a,

ето ти моето решение на задачата - https://pastebin.com/RnXBY4TR 

Разгледах решението ти и мисля,че доста си се поувлякъл в проверките и  новите класове-имаш цели 3 класа?!Също и решение на 240 реда....малко е дългичко...за задача на Fundamentals.Не целя да се заяждам,моля не приемай критиката ми с лошо.Разгледай моето решение и мисля,че доста от нещата в твоето ще ги премахнеш сам.Все пак никой не се е родил научен,а и за това е форума-да си помагаме!

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави Георги!

2
viraco4a avatar viraco4a 28 Точки

Здравей колега! Мерси най-вече за фийдбека! И на мен ми се струва, че не е нормално всяко решение да ми е 250 реда, но засега не съм намерил достатъчно добро обяснение на т.нар. lambda expressions, а и не ни ги предадоха в час. Та се чувствам малко дискомфортно да ползвам нещо, което не го разбирам на 100%.

Но явно без тях нещата бързо скалират и усложняват. Не ми е проблем да пиша по много класове и методи, стига нещата да работеха и да можех бързо и лесно да си откривам грешките. Което май не е случаят :)
Поздрави,
Калоян

0
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Здравей колега! Относно ламбда изразите, не виждам какво те притесняват. Аз виждам в кода ти, че си сортирал с ламбда. Другите неща са много подобни и честно казано колкото по-рано ги разбереш толкова по-добре. Аз също не ги знам на 100%, но ги ползвам от самото начало до колкото мога и когато срещна нещо, което не ми е ясно как ще стане, просто питам или търся отговора из нета. Няма как първо да ги научиш на 100% и после да започнеш да ги ползваш. Чрез опити и грешки се учи най-добре, а и ако само си стоиш в зоната на комфорта, това само ще ти забави развитието. 

Успех! 

1
viraco4a avatar viraco4a 28 Точки

Здравей, мерси за отделеното време да ми гледаш кода :) 
Минаха близо 2 месеца откакто я писах тази програма, гледах лекцията на другаря Кенов и ми просветнаха lambda експрешъните - сега доста по-свободно ги ползвам :)
Драмата  идваше от факта, че досега никой не ми обясни или аз не съм се поровил да разбера, че те са просто съкратен синтаксис на методи :)

0
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Ох, аз пък изобщо не погледнах датите :). Ами браво, радвам се че си ги разбрал! 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.