Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Innos avatar Innos 419 Точки

[СофтУниада2017] Задачи, тестове, авторски решения

Колеги, материалите от състезателното програмиране от СофтУниада 2017 са качени:

Чувствайте се свободни да дискутирате задачите или решенията, както и да питате въпроси свързани с тях в тази тема.

6
Events
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Уменията придобити от Basics и Programming Fundamentals (първа част на Tech Module) ще бъдат ли достатъчни за едно прилично представяне на СофтУниада 2018 (състезателното програмиране)?

0
17/01/2018 21:23:11
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Зависи от дефиницията ти за "прилично представяне". smiley

Задачите са с нарастваща сложност, като последните няма как да бъдат решени без познаването и използването на правилните алгоритми, а това не се учи в нито един от модулите на основните програми на СофтУни. Веднъж годишно има курсове по "Data Structures" и "Algorithms", които препоръчвам силно на всеки, който иска да разбере какво наистина е програмирането.

3
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Прав си колега! Не един път съм чувал, че колкото и да се променят технологиите и езиците, алгоритмите си остават едни и същи и научиш ли ги ще са ти от полза през цялата кариера като програмист. Така че този курс със сигурност ще бъде записан. А относно Data Structures си нямам на понятие какво се преподава, даже и като гледам програма на минало издание, но съм сигурен че са важни работи щом ми ги препоръчваш. Благодаря!

1
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

И аз доста го пренебрегвах този курс и още не съм го изгледал , но в последствие разбрах , че без наученото от него , няма как да работиш в голяма фирма.Всички големи фирми работят по големи проекти и ако не можеш да боравиш със структури от данни и алгоритми по най-бързия и оптимизиран начин си обречен да бачкаш в посредствени фирми.Не те ангажирам с мнението си , просто с такова впечатление останах от интервютата.

1
20/01/2018 12:56:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.