Софтуерно Инженерство
Loading...
Jovanna avatar Jovanna 100 Точки

judge + zip файл = "Грешка при компилация"

Здравейте,

при следните стъпки (по-долу), judge не ми обработва файла. Какво не правя както трябва? Винаги ми дава "Грешка при компилация"

1/ решавам си правилно задачата :-) 

(ограниченията за време и памет са ок!)

2/ zip-вам само .cpp файла, като закоментирам в него реда с "#include "stdafx.h" което идва от Visual Studio

3/ селектвам и изпращам.

И връща ever ever "Грешка при компилация" ?

Тагове:
0
C++ Fundamentals
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 642 Точки

Здравей,

Коя задача, на кое състезание? Задачата cpp файл ли изисква и какво очаква да има в него?

Пробва ли да компилираш файла си в CodeBlocks? Компилаторът на visual studio е различен от този на codeblocks, а този на codeblocks съвпада с използвания в системата. Понякога се случва да ти липсва някой include - принципно когато include-неш нещо, то include-ва други неща, но какви са тези неща зависи от компилатора. Така че е възможно във visual studio да пропуснеш някой include, но компилаторът да го include заради нещо друго, което ползваш, но компилаторът на системата да го няма това поведение. Примерно #include<sstream> при повечето компилатори вътрешно прави #include<string>, но е препоръчително и двете да си ги include-неш ако ще ползваш и двете.

Ако кажеш състезанието и задачата ще мога да погледна, но така предимно гадая.

Поздрави,

Жоро

1

Здравей, 

пробвах с Code::Blocks, ок е там.

C++ Programming Exam - 21 May 2017 / 03. Emails (E1-Task-3-Emails)

0
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 642 Точки

Погледнах, при мен не се компилира под Code::Blocks - получавам грешка stray '\377' in program.

Това го видях и при един друг колега преди време, виж този въпрос: https://softuni.bg/forum/19449/ja3-task-1-kompilacionna-greshka

Май Visual Studio вкарва разни мизерии (специални символи) в кода. Най-лесния fix е да копираш кода и да го paste-неш в Notepad.exe и да го запазиш (като запазваш трябва да ти пише ANSI encoding - пише го долу на Save As диалога). Новото запазено нещо ги губи тези символи специални символи, защото тях ги няма в ANSI кодировката и компилацията минава.

Пробвай така и виж какво ще стане - аз току що тествах и ти подкарах решението (80 от 100, 2 time-limit tests).

Поздрави,

Жоро

1

Здравей Жоро,

много благодаря за помощта! Явно точно в което казваш е проблема. Не се оправи през Notepad, даже и с ANSI отдолу. С пренаписване на библиотеките в Code::Blocks също не стана. Но, CLion , copy-paste през него и се оправи! !!! Жааалко че е платен... много готина средичка. Май трябва да им искам златен бонбон за реклама :-))

Поздрави!

0
21/01/2018 13:21:21

А какво се прави в Code::Blocks при грешка:

"fatal error: iostream: no such file or directory"

(пренаписала съм библиотеките и го има)

0