Loading...
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

1. Лекторски заплати 19 март 2017 сутрин

Здравейте правя ето тази  задача ,но не ми принтира никъкъв резултат. Аз смятам че така трябва да се подхожда към нея прилагам код 

Знам,че сметката трябва да ми е вън от цикъла ,но според мен трябва да се прави проверка, а как да го изпринтирам после резултата и какво да сложа в ифа

Благодаря за помоща.

Тагове:
0
Programming Basics
boykopk avatar boykopk 147 Точки

Здравей,

правиш следната проверка (names == "Jelev salary:"), а ти се подава само името и затова не принтира.

За да решиш за задачата трябва в отделни променливи да си пазиш, кои лектор колко лекции има.

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Благодаря, за помоща, но как да разбера кой лектор колко лекции е изнесал не го разбирам в условието промених си кода ето го и новият https://pastebin.com/up1JX0E4

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Ето едно примерно решение https://pastebin.com/tUtAn8Zp , но в случея  jelev++;.. royal++; ... какво прави виждал съм го и в други решения на други задачи и искам да го разбера за да го ползвам и как разбира колко лекции е говорил всеки лектор.

Благодаря.

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

И на това решение judje-a вика 0 нещо не смята правилно, но защо??

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Разбрах защо дава 0 оправено някой може ли да ми обясни в случея

 if (names == "Jelev")
                {
                    Jelev++;
                          }
                 if (names== "RoYaL")
                {
                    RoYal++;

.....

Точно какво прави само това не мога да разбера , който ми обясни ще го черпя домашна ракия :)            

0
06/03/2018 14:57:43
boykopk avatar boykopk 147 Точки

В променливите jelev и royal, които в началото са 0, се добавя по 1 всеки път като влезеш в съответният if.

Накрая умножаваш всяка от променливите по money и получаваш парите за всеки.

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Здравейте, благодаря за отговора но ние вкарване един вход примерно 9 и как програмата разбира, че някой от лекторите има 3лекции просто не мога да разбера как работи тази конструкция (нещо++) и кога мога да я ползвам .

0
boykopk avatar boykopk 147 Точки

В тази задача първо ти се подава колко лекции има, например 9. След това бюджета и след това имаш 9 реда с лектори и ти всеки от тях го проверяваш с if () и ако влезе в този if, т.е. условието е вярно, тогава лектора, но това не е името, а променлива (може да е с друго име, а не това на лектора) се увеличава с 1. Това може да се опише по следния начин например променлива jelev = jelev + 1. Това е друг запис на jelev++. Например преди проверката jelev = 1 и ако влезе в if става 2.

Също така е хубаво да знаеш, че двата плюса може да се сложат и преди променливата. Тогава първо добавя 1 към нея преди да я използваш.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.