Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

angels82 avatar angels82 32 Точки

PHP Web Development специалност

Здравейте,

Искам да помоля за повече информация относно модула, който стартира през 01/2017. Виждам, че в PHP специалността това е единствения модул по PHP (другите са Web Basics и JS Core). И двата предмета, които се изучават в модула, са наименувани ...Basics. Това означава ли, че се изучават само basics на езика, след които е необходимо да се вземат някакви допълнителни курсове за допълване на квалификацията по PHP? В началото на JS Core модула програмата беше представена, че има 2 модула по PHP(PHP Fundamentals и PHP Web). Сега само един модул ли е останал?

Поздрави

Тагове:
1
PHP Web
SZahariev avatar SZahariev 4 Точки

Аз имам един въпрос, който е малко по-различен. Може ли да изкараме php професията, да започнем работа и след това да продължим да учим java или c# с цел преквалификация например? Добра идея ли е това и ще подпомогне ли кариерното  ни развитие като software engineer?

0
Thedi avatar Thedi 200 Точки

Здравей Szahariev,

Аз избрах този вариант преди няколко месеца когато трябваше да избирам по кой път да тръгна. Прегледах внимателно програмата и избрах да мина през PHP > JS > Да започна работа и с това да не спирам образованието и да мина през C#.
Тази опция ни помага да трупа стаж през времето което е нужно да изкараме C# модула и така 1-2 години ние ще работим и ще учим и след като завършим C# лесно може да почнем да си търсим работа като C# developers и също така да кажем, че имаме 2 години опит като Web Developers. За много от фирмите не е от голямо значение на какъв език си писал до момента.
Ако смяташ, че ще можеш да се справяш с работа и обучение аз лично не виждам никаква причина това не може да се случи.
В PHP има ООП което не е на нивото на C#, но има много от нещата и реално ако си минал PHP ще ти е по лесно да изкараш C#.

2
SZahariev avatar SZahariev 4 Точки

Благодаря за изчерпателния отговор!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.