Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ceco2004 avatar ceco2004 20 Точки

Изпитна задача PC Store

Здравейте.

Макар и изключително лесна на пръв поглед, нещо пропускам, а Джъдж не оказва нужното  ми съдействие на изпитните задачи, и ми дава 42%.

За улеснение ето тук е задачата https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/968#1

Може ли някой да провери и ако забележи някаква нередност в кода съобразно условието, и да даде насока.

Преди бях декларирал отделна променлива за крайната сума в лева - след всички изчисления конвертирах само крайният резултат, но реших да не би при много високи цени на компонентите да се явява разлика от някоя друга стотинка при закръглянето - три варианта имам и на всичките дава 42% - дънят се на едни и същи тестове.

Получавам нужният изход от условията но....

           double priceCPU = double.Parse(Console.ReadLine()) * 1.57;
            double priceVGA = double.Parse(Console.ReadLine()) * 1.57;
            double priceRAM = double.Parse(Console.ReadLine()) * 1.57;
            int quantityRAM = int.Parse(Console.ReadLine());
            double discount = double.Parse(Console.ReadLine());

            var price = (priceCPU - priceCPU * discount) + (priceVGA - priceVGA * discount) + (priceRAM * quantityRAM);
            

            Console.WriteLine("Money needed - " +  "{0:f2}", price + " leva.");

Тагове:
0
Programming Basics with C#
trepacha123 avatar trepacha123 47 Точки

Проблемът е, че ти умножаваш и цената на рам паметта по отстъпката а в задачата е казано, че само процесора и видеото се умножават.

като за процесора и видео картата сайтът му правел няколко процента отстъпка

Решение: https://pastebin.com/yLqXBRVf

0
02/04/2018 12:44:19
ceco2004 avatar ceco2004 20 Точки

Никъде не умножавам памет и отстъпка. Умножавам памет по бройката на плочките памет.

0
trepacha123 avatar trepacha123 47 Точки

Вече установих, че проблемът ти е в принтирането. Ето ти едно адекватно принтиране. https://pastebin.com/hcQDssK2

0
ceco2004 avatar ceco2004 20 Точки

Да, заради принта е било.

Благодаря.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.