Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zhelyazko777 avatar zhelyazko777 0 Точки

Изпит за стаж в ТехноЛогика

Здравейте, мисля да кандидатствам за стаж в ТехноЛогика, но видях че има приемен изпит по aлгоритмични задачи и sql, който щял да е под формата на тест. Някой който е бил на такъв тест, може ли да ми каже какво по-точно представлява и какво най-добре да подготвя, освен sql-a?

Тагове:
1
Работа
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Здравей колега,

предполагам си минал вече и можеш  да кажеш нещо повече като инфо за формата на изпита? На кое да се набляга? Бегъл пример какво представляват въпросите? Доста ме притеснява това че няма гугъл :D след като не знам и какво да очаквам.

0
07/06/2018 17:59:37
zhelyazko777 avatar zhelyazko777 0 Точки

Ами основно има алгоритмични задачи, тест по ооп и една задача за sql заявка. От полза ще ти е да решаваш задачите от tech module - а и като си на изпита да четеш внимателно условията, за да не изпуснеш някоя проверка или нещо такова. Задачите са на ниво за което google няма да ти трябва, само трябва да се внимава с условията.

2
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Мерси, а за алгоритмичните какво се очаква код, псевдокод или описани на стъпки?

0
zhelyazko777 avatar zhelyazko777 0 Точки

Задачите си ги пишеш както би ги написал ако имаш компютър пред себе си т.е код.

1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

мерси,

минах и аз вече и мога да потвърдя казаното до тук на 100% за всеки който му предстои.

Получи ли обратна връзка и след колко време? Стажа някой ако е почнал да даде впечатления :)

1
emiliyan.stoilov avatar emiliyan.stoilov 1 Точки

Привет ! 

Обадиха ми се и на мен и ще се ява на тест след няколко дена. Дали имате все още спомени от теста, който сте минали и по-конктртно ме интересува SQl задачата ? А и ако си спомняте някой и друг въпрос ще се радвам да го споделите, понеже последно се явих на изпит в една фирма, по същия начин ми казаха ООП, а то се оказа половината въпроси свързани с многонишково програмиране.

Поздрави !

0
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Каквото сме писали по-горе това е. Имаше една задачка за която трябваше да знаеш подаване на параметрите в метода със String[] args. SQL по спомен беше джойн/групиране. Като цяло не бях достатъчно подготвен към онзи момент (тъкмо започвах курсовете за ООП), но впоследствие видях че нещата които са питали са си ООП основно. Не се притеснявай и в двата варианта ще ти е полезно ходенето. Препоръчвам да си вземеш листи и химикал, както и може да им оставиш СВ на хартия. Успех!

0
emiliyan.stoilov avatar emiliyan.stoilov 1 Точки

Супер, мерси за бързия отговор ! Последния път на интервю имаше за ООП две страници с код и пишеше защо не работи...дано тука да няма такива работи :) 

Поздрави и Успех !

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

ама вие какво очаквате :Д  без ооп никои няма да ви вземе. Късмет е ако ви питат само това. Като ви зачекнат за алгоритми структури от данни тогава става забавно.:Д иначе тея интервюта ако не се притеснява човек са леки. Иначе напрежението си оказва думата за съжаление по моите нямаше писане на хартия а всичко беше на момента и устно. Което не беше чак толкова зле но понякога като разпишеш нещата помага.

-1
m_boncheva avatar m_boncheva 0 Точки

Здравей колега,

и на мен ми предстои изпит тези дни. Би ли споделил как беше изпита, ако си минал вече?

0
emiliyan.stoilov avatar emiliyan.stoilov 1 Точки

Здравей ! 

Ще се явявам на 09.05 от 16:00 часа. След това ще пиша.

0
m_boncheva avatar m_boncheva 0 Точки

Минах и аз вече, и изпита беше точно както са писали и другите по горе. Успех!

0
emiliyan.stoilov avatar emiliyan.stoilov 1 Точки

Днес ходих и на втората част от интервюто. Ония ден, когато ми се обадиха попитах какво ще представлява това интервю. Дамата по телефона ми обясни, че ръководител софтуерни проекти ще говори с мен в кой проект да ме включи. Но истината е, че ме спукаха от въпроси от SQl. Така че ако някой ходи на втората част добре да си преговори нещата. Успех на всички !

1
DJColdBrain avatar DJColdBrain 9 Точки

Да споделя и мое мнение за фирмата.

Основното занимение ще е писане на SQL. В компанията имаш възможност да попаднеш на най разнообразен екип. Лично на мен ми дадоха избор между java и java script. Някои хора нямаха такъв късмет и им предложиха друга роля.

Но 80% от хората завършили стажа остават да работят, ако това е показател.

Единственно нещо което не се толерира са хавайски ризи.

0
10/06/2019 15:44:29
Quizz avatar Quizz 0 Точки

Привет !

Аз също кандидатствах в тази фирма, но минаха две седмици и все още не съм получил отговор. След колко време получихте отговор когато кандидатствахте и кога се провеждат изпитите, само един път в месеца ли? Звънях даже на телефона да попитам за дати за изпити но не ми вдигнаха. Мерси!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.