Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vasil241 avatar vasil241 0 Точки

На кръстопът съм

Здравейте приятели ,

на 19 години съм и тази година завърших средното си образование...Мисля да уча в Германия информатика и по-точно в Дрезден, но напоследък се чудя дали това няма да е загуба на много нерви,пари и време ,като реално може би има и по-подходящи варианти. Чудя се ,ако изобщо изоставя университета като идея и просто запиша курс в професионалната академия на Телерик. Чувам ,че перспективите са били доста добри и при успешно завършване -почти веднага си намираш работа. Как мислите? Нека по-опитни или хора ,които са минали по-подобен път да споделят мнение :)

0
Общи приказки
LepTon avatar LepTon 6 Точки

Превръщай кръстопътя еднозначно и необратимо в еднопосочен път към Германия, гр. Дрезден. Образование, получено в университет категорично си струва нервите, парите и времето. Университетското образование ти дава фундамента и като личност, и като професия. Курсовете ти позволяват да видиш само отделни щрихи в дадена професия, те изясняват детайлите, могат да надграждат, но не са основата. Животът е пред теб и той е маратон, изисква стратегическо мислене, а не е бягане на къса дистанция с мислене от днес за утре. Момче, ума си събери, багажа си стегни и за университета в Дрезден се запъти.

0
ValenNEW avatar ValenNEW 51 Точки

КОЛЕГА! Най-смирено те моля! Не му давай на момчето наклон за избор, на който той ще носи върху себе си цялата тежест!

Може да иска да се развива в България! Не казвам, че тук е идеално! В никаквъв случай.

Но, когато този човек иде там. Ти няма да си спомняш, какво си го посъветвал. Нито как му е на него там.

Това е негов личен избор и той има правото да знае, каква цена се плаща за да получи тази привилегия!

Ако смята, че бремето от това да е дърво без корен е по-добре. Той сам може да реши!

Нито аз! Нито ти!

0
LepTon avatar LepTon 6 Точки

Колега, момчето иска мнение - получава мнение, а решението си е негово. Не съм църква или Господ да ми се молиш.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.