Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Loops - JS задача 13 - еднакви двойки

Тази тема сериозно ме затрудни. За разлика от другите където реших 95 % от задачите (без геометричните) тук успях само с 3, като не броя тези които лектора ги реши във видеото. В една тема се учат циклите и масивите, което доста ме обърка. Не че се оправдавам, циклите донякъде ги схванах, но не знам как точно да работя с динамично променящи се масиви. Гледах 2 пъти видеоурока, но не успявам затова пиша тук.

Да минем на задачата. Доста ми прилича на 7-ма задача – Лява и Дясна сума. Там изчислявахме първата и втората половина на масива с 2 цикъла и ги сравнявахме. Сумите винаги бяха две лява и дясна. Тук обаче номера на двойките се променя динамично и не знам колко цикъла са нужни, откъде да започна и докъде да спра. Първото за което се сетих е да намеря сумата на двойките с формулата от 7-ма задача (arguments.length - 1) / 2, но дори и да знам колко са двойките те се променят динамично(тоест може да са 3 или 5 двойки) и не знам как да ги обходя след като са неизвестен брой. Нужна ми е помощ.

Тагове:
0
Programming Basics
mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Да за нея задача говоря. Трябват ми масиви защото потребителя въвежда колко двойки ще са. Ето един линк с условията задача 13 се пада https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/15772/exercise-problem-descriptions-programming-basics-with-javascript-may-2017

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

мне не ти трябва масив трябва ти цикъл с числото n и после сравняваш записваш  примерно казали са ти 3 2ки първия вход.  и въртиш си цикъла от 0<3 и прочиташ 3те 2ки.

В момента на четене правиш и сравненията,сега първата  няма с какво да я сравняваш затова си я запазваш и после започваш сумата на първата 2ка с сумата на 2та и така од края. Имам решението на с# мога да ти го пратя елементарно е. Мога да го сменя и за js но ме мързи честно казано ,от сутринта пиша скучни sql заявки като подготовка за изпита на 24ти и малко ми доскуча :Д

Както ти казах не четеш правилно условието никакъв масив не ти трябва.А и масиви ще са ви чак в PF  няма нужда да делиш нищо и тн . Дори седма която  пак коментираш че е с масиви пак не е с масив прави се с 1 цикълче  и 2 променливи .

https://pastebin.com/NLLnctCj eто го минава си 100/100 кажи ми къде ти трябва масив тук...

ето ти и 7ма https://pastebin.com/E0ySmLkn отново не ти трябват масиви. Чети по внимателно условията :) 

0
09/06/2018 13:51:42
mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

При JavaScript, не мога да чета от конзолата както в C#

Затова се използва масив

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

https://pastebin.com/S2cdeqKR ето ти го 100/100 на javascript не беше толкова сложно отне ми 20 мин да намеря каквото трябва сега ако го видиш почти няма разлика от с# с малки изключения ама е по-лесно да мрънка човек... научи се да четеш код и да слушаш какво ти се казва.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.