Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

svetoslav_halachev avatar svetoslav_halachev 1 Точки

Задача Graduation pt.2

Здравейте стигнах до тук и не мога да се оправя:

import java.util.Scanner;

public class GraduationPt {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        String name = scanner.nextLine();
        double counter = 1;
        double sum = 0;
        while (counter <= 12) {
            double grade = Double.parseDouble(scanner.nextLine());
            if (grade >= 2.00 && grade <= 3.00) {
                System.out.printf("%s has been excluded at %.0f grade%n", name, counter);
                break;
            }
            if (grade >= 4.00) {

                sum += grade;
                counter++;
            }
        }
        double average = sum / 12;
        System.out.printf("%s graduated. Average grade: %.2f", name, average);


    }
}

Така ми принтира и двата изхода което е нормално, но не знам как да го направя да не го прави.

Също така предполагам, че първата проверка която трябва да ми е за това дали ученика е скъсан не мие вярна, защото по условие  трябва да изкарва съобщението "{име на ученика} has been excluded at {класа, в който е бил изключен} grade" само ако 2 оценки са по-малки от 4, а при мен не е така.

Някой ако има идей нека помага.

Тагове:
0
Programming Basics with Java 02/07/2018 01:43:54
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.