Loading...
DimitarRadoslavov avatar DimitarRadoslavov 1 Точки

06. Bank Number Generator

Здравейте, опитвам се да реша изпитна задача. От изпит 28.04.2018-29.04.2018, https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/989#11 но не мога да разбера как да завъртя b,c,d. в условието е обяснено че трябва да са букви. когато въведа char b например не ми дава да Console.WriteLine.Ако го направя string пък не мога да завъртя цикъла. Иначе задачата е интересна, надявам се да ми помогнете за да успея да я реша. 

Тагове:
0
Programming Basics
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

За цикъла - точно както svetoslav_0 казва, а за принтирането виж това:

char c = (char)65;
Console.WriteLine(c);

int i = c;
Console.WriteLine(i);

int j = (int)'A';
Console.WriteLine(j);

 

0
05/07/2018 20:08:25
DimitarRadoslavov avatar DimitarRadoslavov 1 Точки

Това което не мога да направя е следното. В задачата е написано, че буквите b,c,d са с вход от конзолата. И трябва да съдържат буква. Тоест ми трябва  char или string b = Console.ReadLine(); с променливата b трябва да се върти в цикъл на който входа се подава от конзолата тоест от буква примерна a или b до z.

• Елемент 1: число от a до 99,

• Елемент 2: главна буква от b до 'Z' ,

• Елемент 3: малка буква от c до 'z',

• Елемент 4: главна буква от d до 'Z' ,

• Елемент 5: число от e до 10.

Входът е следния:

• Първи ред: a – цяло число в интервала [10...99]

• Втори ред: b – буква от латинската азбука [A…Z]

• Трети ред: c – буква от латинската азбука [a…z]

• Четвърти ред: d – буква от латинската азбука [A…Z]

• Пети ред: e – цяло число в интервала [10...99]

• Шести ред: N – цяло число в интервала [1...100]

не мога да напиша смислен код за втори трети и четвърти ред.

0
Quake3 avatar Quake3 546 Точки

Мисли за тези символи като за цели числа, то те са си цели числа де... Мисли за входа, като за число, примерно 10 Y y Y 20,  би било 28884 в някаква въображаема система или пък ACCCB в друга. Както след 28884 идва 28885, така и след ACCCB ще бъде ACCCC и ще е по-лесно за разбиране. Използвай инфото от по-горе.

Ето ти едно решение. На мен ми се струва по-четливо без много вложени цикли.

 

0
06/07/2018 00:03:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.