Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mitev.dimitar avatar mitev.dimitar 2 Точки

Задача: квадрат от звездички JavaScript

Здравейте,

Прилагам следното решение на задачата "Квадрат от звездички" от JavaScript Fundamentals в judge системата, но ми връща 0 точки, заради грешка при изпълнение:

function square([n]) {

                console.log("*".repeat(n));

for (i = 1; i < n-1; i++) {

                console.log("*" + " ".repeat(n-2) + "*");

}                             

console.log("*".repeat(n));

}

square([3]);

square([4]);

square([5]);

Какво пропускам? В конзолата ми отпечатва искания резултат.

Тагове:
0
Programming Basics 06/07/2018 10:51:58
kr056 avatar kr056 64 Точки

Аз го пробвах това решение и си минава 100/100.

square([3]);

square([4]);

square([5]);

Извикването и не го постваш в judge нали?

Като вкараш само функцията

function square(n) {

                console.log("*".repeat(n));

for (i = 1; i < n-1; i++) {

                console.log("*" + " ".repeat(n-2) + "*");

}                             

console.log("*".repeat(n));

}

си минава 100/100. 

0
06/07/2018 12:25:26
mitev.dimitar avatar mitev.dimitar 2 Точки

Слагах и извикването, сега без него мина и всичко е наред, благодаря, все още свиквам с принципа на judge системата :)

0
kr056 avatar kr056 64 Точки

Също така при писането на цикала ползвай let i вместо i,защото само с i променливата става използваема и извън цикъла(така има глобален scope) което не е добра практика.

0
06/07/2018 12:44:36
mitev.dimitar avatar mitev.dimitar 2 Точки

Да, така е, прав си

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.