Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Anonimka avatar Anonimka 2 Точки

Задача: ремонт на плочки(Problem 02. Change Tiles)

Привет!

Имам проблем с типа на данните които въвеждам. Каквото и да променя ми изкарва кръгли(цели) числа.Нещо не мога да разбера как да прехвърлям един тип данни в друг и без да счупя нещо :D

https://pastebin.com/vVPUmtyg Това ми е кода.

Ще бъда благодарна ако ми помогнете.

Тагове:
0
Programming Basics with C# 18/08/2018 16:53:02
br_asd avatar br_asd 3 Точки

Технически имаш само една грешка - делиш общата площ върху тази на плочката.

double plochki = obshtaplosht / ploshtplochka;

Просто трябваше да разделиш площта без пейката, (по условие под нея не се слагат плочки) върху площта на плочката.

Вече задачката ти дава 100/100.

Другият проблем е, че кодът ти изобщо не е четим. Променливите на шльокавица са ужасно вредна  практика, спри преди да се научиш така. Никой няма да се наеме да чете такъв код. Променливи с букви са също объркващи и лесно се допускат грешки. Пиши си променливите с camelCase: т.е думата започва с малка буква, а всяка следваща с главна, за четимост. пр: int platformArea = 0;

 

https://pastebin.com/cQiRwWhc Ето моето решение, четимо е и всичко се разбира :)

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.