Loading...
ValentinT avatar ValentinT 4 Точки

C++ Advanced - 07. Destructors, Constructors and Copy Assignment Test

Здравейте,

Днес системата за теста беше ужасна, не можех да прескачам през въпросите ръчно, а трябваше задължително да натискам стрелката за преминаване към следващ или предишен въпрос. Отделно при смяната на всеки въпрос екрана ставаше блед и трябваше да чакам и в това ми изтече голяма част от времето.

Въпросът ми е към Георги, а той е дали има начин да рестартираш теста за да се опитам отново да го направя на спокойствие.

Имам и друг въпрос -> https://imgur.com/QF5Sn97 на този въпрос. Операторът ,който не позволява да се правят копия е съответно copy операторът, който като отговор мисля беше последният, обаче не е ли редно да забраним и copy assignment оператора или трябва да се водим само по ключовата дума "copies" ? 

Тагове:
0
C++ Programming
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Здравей,

За съжаление нямам директен достъп до системата, а вече качих отговорите на теста, така че няма как да ти удължа срока. Дори и да не бях, пак нямаше да е напълно коректно, защото след като си видял въпросите и си пробвал, колкото и да не е била наред системата, пак знаеш повече за теста, и при второ решаване ще имаш предимство пред останалите.

Знам че е неприятно, когато не работят добре системите, но се случва понякога. Аз като цяло планирам да ги взема тези неща предвид и като определяме точките от курса, за да компенсираме тези проблеми.

Относно въпроса за копията - ти сам си си отговорил - правилният начин да ограничиш копирането на един обект е да забраниш както copy assignment operator, така и copy constructor - имаше такъв отговор. Ако едното от двете не е забранено, копията са възможни. Въпросът не е конкретизирал, че се пита за оператор, а особено предвид, че има отговор включващ и двете неща, не би следвало да има двусмислие. Да не би да не се е визуализирал някой от отговорите?

Между друото, понеже казваш "последен" отговор, трябва да добавя, че редът на отговорите е произволен - всеки един от вас ги получава в произволен ред (затова и отговорите, които качвам, винаги имат първи въпрос като верен - тези отговори се разбъркват, така че верните отговори ще бъдат на всякакви позиции).

Поздрави,

Жоро

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.