Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MariaTTodorova avatar MariaTTodorova 2 Точки

Въпрос за 6. Пътуване - Judge не ми дава 100/100

Здравейте, реших 6 задача Пътуване от Лаб-а, но Judge системата ми дава 70/100. Някой може ли да помогне?

Ето го и кода ми:

using System;
using System.Threading;

namespace Travelling
{
    public class Program
    {
        public static void Main(string[] args)
        {
            while (true)
            {
                string destination = Console.ReadLine();
                if (destination == "End")
                {
                    return;
                }

                string input = Console.ReadLine();
                if (input == "End")
                {
                    return;
                }
                int budget = int.Parse(input);
                int currentBudget = 0;

                while (currentBudget < budget)
                {
                    input = Console.ReadLine();
                    if (input == "End")
                    {
                        return;
                    }
                    int sum = int.Parse(input);
                    currentBudget += sum;
                }
                Console.WriteLine($"Going to {destination}!");
            }
        }
    }
}

 

Тагове:
0
Programming Basics
WestsideBG avatar WestsideBG 55 Точки

Много излишни проверки правиш, също така какво би станало ако ти подадът double ? Все пак са пари.. Заглеждай се в грешките на judge. Ако имаш такива звездички и докоснеш звездичката с курсора, ще ти изпише грешка при изпълнение, което значи, че някъде гърми, а в твоя случай не можеш да побереш double в int. Друг hint, който мога да ти дам, e че в условието са ти казали, че Ани ще каже End само когато е обиколила местата, които си е наумила. Тоест можеш да проверяваш само destination дали е равно на End.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.