Loading...
RaUndreundre avatar RaUndreundre 54 Точки

Основи на програмирането. Глава 1. Уеб приложение: суматор за числа

Как мога да кача уеб приложение (например "суматор за числа") в мой сайт?
Ако има някакъв туториъл ще е много полезно.
Използвам безплатната версия на Intellij idea, и си мисля дали не е значително по-лесно с Intellij idea Ultimate?

 

Тагове:
0
Programming Basics with Java 04/01/2019 10:20:46
NqkoiSiSmile avatar NqkoiSiSmile 5 Точки

правиш си html скелет с форма в него или блоков елемент във вече съществуващия ти html след което закачаш еvent на бутона който ще пресмята и функция в отделен JavaScript файл която ще чете данните от html и да връща резултат. Общо взето това е вече как се пише трябва да знаеш малко манипулация с DOM дървото

0
RaUndreundre avatar RaUndreundre 54 Точки

Мисля, не съм задал правилно въпроса си. Използвах Maven скелета за уеб приложение "суматор за числа" и направих напълно различно уеб приложение с Java код, който отговаря на целите на това ново приложение. Приложението работи безпроблемно в localhost:8080 , но се стартира през Intellij проекта.

Въпроса е как това приложение да заработи в реален уебсайт, а не само в localhost:8080
 

0
12/01/2019 16:57:49
NqkoiSiSmile avatar NqkoiSiSmile 5 Точки

за Java незнам как стоят нещата съжелявам :(

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

по същия начин като за,всички други технологии,в момента тоя проект се рънва на локалния му сървър,просто трябва да го публикува/качи някъде на хостинг и това е,сега въпроса е защо иска д го прави :Д ако иска да пробва може а пробва някои от облаците, софтуни ни дават студентски акаунт в аzure става с няколко натискания на бутони и така ,не е голяма философия.

0
RaUndreundre avatar RaUndreundre 54 Точки

Коментар:
" сега въпроса е защо иска д го прави :Д "

Отговор:
- Защото иска да може. Да заработи Java проект в реална уеб среда, се искат повече знания от това да се тества в локалния хост. И той намери подходящите източници, прочете, разбра и го направи.

Той благодари за коментарите.

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

точно пък публикуването на крайния проект,и е 3 клика. То трудното е да го напишеш самия deplоy е най-лесното нали го правих в azure 5 клика беше и 2 избора...

А коя версия на ide-то ползваш пък няма никакво значение,ползвам съм 5 различни досега и винаги comunity.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.