Loading...
em3ata avatar em3ata 2 Точки

По правилен начин ?

Привет колеги, един малък въпрос за разликата в писането на код. В двата кода при компилиране резултатът е един същ.

Въпроса ми е по кой начин е по правилно да се пише. Благодаря.

Начин 1:

static void Main(string[] args)
        {
            string FirstName = "Emil ";
            string LastName = "Petrov ";
            int age = 28;
             string SborOtTritePromenlivi= FirstName + LastName + age;
             Console.WriteLine(SborOtTritePromenlivi);

         }

Начин 2:

static void Main(string[] args)
        {
            string FirstName = "Emil ";
            string LastName = "Petrov ";
            int age = 28;
            Console.WriteLine(FirstName + LastName + age);
        }

Тагове:
0
Programming Basics with C#
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Операциите с конкатенация на низове са бавни защото те са immutable т.е те не могат да се променят, резултатът от операциите между низове е нов string. За basics не от голямо значение, но пробвай да завъртиш един цикъл до 1000000 например и ще видиш, че е бавно да ти ги "събира". По-правилно е да се използва StringBuilder за сериозна текстообработка, но това се засяга по-напред в обучението.

Колкото до въпросът ти, Console.WriteLine извиква .ToString() метода на каквото му подадеш. Резултатите са едни и същи, но вторият начин е добър само за примери и малка/бърза обработка на низ. За мен това е лоша практика, аз бих си изкарал променлива от тип string и после ще я подам на конзолата както е във първия пример или бих използвал string интерполация ако е нещо малко.

Също така променливите по конвенция се пишат camelCase, а не PascalCase (можеш да се поразровиш в гугъл) и са на английски. Хубаво е да си изградиш още от сега навици за това как се пише КПК(Качествен програмен код) защото ще ти е от помощ за напред.

 

 

 

0
15/01/2019 11:35:05
em3ata avatar em3ata 2 Точки

Благодарим и на 2 та :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.