Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
em3ata avatar em3ata 2 Точки

По правилен начин ?

Привет колеги, един малък въпрос за разликата в писането на код. В двата кода при компилиране резултатът е един същ.

Въпроса ми е по кой начин е по правилно да се пише. Благодаря.

Начин 1:

static void Main(string[] args)
        {
            string FirstName = "Emil ";
            string LastName = "Petrov ";
            int age = 28;
             string SborOtTritePromenlivi= FirstName + LastName + age;
             Console.WriteLine(SborOtTritePromenlivi);

}

Начин 2:

static void Main(string[] args)
        {
            string FirstName = "Emil ";
            string LastName = "Petrov ";
            int age = 28;
            Console.WriteLine(FirstName + LastName + age);
        }

Тагове:
0
Programming Basics with C#
icowwww avatar icowwww 975 Точки
Best Answer

Най-разпространено е имената на променливите да се пишат с camel case firstName, lastName. Това дали да вкараш целия output в променлива зависи от теб и от това как е по-четимо. 

0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 805 Точки

Операциите с конкатенация на низове са бавни защото те са immutable т.е те не могат да се променят, резултатът от операциите между низове е нов string. За basics не от голямо значение, но пробвай да завъртиш един цикъл до 1000000 например и ще видиш, че е бавно да ти ги "събира". По-правилно е да се използва StringBuilder за сериозна текстообработка, но това се засяга по-напред в обучението.

Колкото до въпросът ти, Console.WriteLine извиква .ToString() метода на каквото му подадеш. Резултатите са едни и същи, но вторият начин е добър само за примери и малка/бърза обработка на низ. За мен това е лоша практика, аз бих си изкарал променлива от тип string и после ще я подам на конзолата както е във първия пример или бих използвал string интерполация ако е нещо малко.

Също така променливите по конвенция се пишат camelCase, а не PascalCase (можеш да се поразровиш в гугъл) и са на английски. Хубаво е да си изградиш още от сега навици за това как се пише КПК(Качествен програмен код) защото ще ти е от помощ за напред.

0
15/01/2019 11:35:05
em3ata avatar em3ata 2 Точки

Благодарим и на 2 та :)

0