Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

[Technical Issue] Java Basics - Runnable .jar NullPointerException

Първо да посоча, знам, имало е такива въпроси но те адресират други проблеми. Проблема с който се сблъсквам в момента е когато искам да си направя runnable .jar файл за играта от teamwork-а. Когато компилирам и стартирам играта от Eclipse няма проблеми но когато искам да го стартирам като runnable .jar не ми зарежда. Следователно го стартирам от command prompt-а на Windows и ми вика NullPointerException за реда, където задачам какъв да ми е background-а на панела. Обаче няма никаква логика да е NullPointerException защото реално пътя към картинката е точен и си работи нормално в IDE-то. Да оточня, че кодовете и картинките са ми отделно в различни package под-директории.

Някой да се е сблъскал с този проблем до сега и да е намерил решение?

Тагове:
0
Java Advanced
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Хм и аз имах проблем с nullpointer. Очевидно компилаторът не може да намери картинките ти. Дай повече информация - има ли ги в .jar файла, как ги зареждаш вътре в кода?

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Всико си е в .jar файла както трябва да е, няма нищо липсващо. В кода ги зарежда по string със стойност линка към картинката, например "../images/background.png" Започвам с ".." защото класа в който ги зарежда е в друга папка и дефакто трябва да излезе пътя от тази папка и да влезе в "images".

0
ereere avatar ereere 0 Точки

VSDV

0
ereere avatar ereere 0 Точки

VSDV

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.