Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MarinParov avatar MarinParov 5 Точки

Конзолата ми дава "само" 9000 реда Solution. - как разбрах

Вчера ми беше криво и уморено да решавам задачи и си пуснах един цикъл на компа i++ и за таван на цикъла сложих MathPow(10, 100)
10 на степен 100. Не знам колко псувни ми тегли конзолата като я стартирах. Поглеждам след 5 часа и конзолата още брои. Беше стигнала до 64 458 770. Всяко число на нов ред. За какъв дявол реших да преброя редовете и разликата между най-малкото и най-голямото число бяха точно 9000, по ранните редове се трият.  Защо става така?

Тагове:
0
Общи приказки
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Конзолата си има нещо като лимит, както си забелязал - 9000 реда. Това е така, защото обикновено не се налага да се използват толкова много редове за конзола. Все пак можеш да го промениш по следния начин:
Когато стартираш някакво конзолно приложение и ти се отвори конзолата, не я затваряй, цъкаш в горен ляв ъгъл на черната иконка, на която пише "C:\". След това отиваш на Properties -> Layout -> Screen Buffer Size -> Height. Мисля, че най-голямата стойност беше 9999. Тук има писано по темата.

Колкото до принтирането - бавничка операция е и отнема време.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.