Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

BobyTopalova avatar BobyTopalova 26 Точки

Проблем

Здравейте, имам проблем с IDE- Code::B, промених неволно нещо в менюто . Деинсталирах / инсталирах на ново, но промяна няма, менюто ми Еdit е неактивно и CBlocks не работи. Моля, за  съвет. Какво не правя, както трябва?

Моля, имам да предавам , домашно и довечера имам упражнение. Исках да сложа снимка, но не успявам да я прикача.

 

Тагове:
0
C++ Advanced 05/02/2019 15:49:01
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет,

За последно инсталирах Code::Blocks преди 4 години така че има голям шанс да кажа някоя глупост.

Code::Blocks очаква да имаш инсталиран компилатор и да му посочиш в настройките къде се намира този компилатор.
Ти хубаво си преинсталирала Code::Blocks, но имаш ли инсталиран компилатор?
Гледайки грешката, която ти дава това изглежда да е проблема.

Това намирам в wiki-то на Code::Blocks как например да се сложим MinGW компилатор.
http://wiki.codeblocks.org/index.php/MinGW_installation

Поздрави

1
BobyTopalova avatar BobyTopalova 26 Точки

Благодаря, на всички, аз не успях да се справя със софтуера! До 12часа се опитвах, много нерви потроших. Дадох компютъра за преинсталация, пробвах всичко и с комилатор и тази версия, която не се инсталира, грешката по- горе продължаваше да се появява. Все едно се предаваше по рефереция :). На никой не го пожелавам, много е неприятно.

0
BobyTopalova avatar BobyTopalova 26 Точки

Пиша, продължение на тази тема, може да е от полза. https://forums.codeblocks.org/index.php?topic=3088.0

Дори и преинсталирането,на windows не ми помогна, остават едни  config file., които се създават от code blocks. Търсачката откри 83 файла, полвината от тях точно тези ,за който говоря(config.file). Те се намират в папка C:\User\AppData\CodeBlocks\config.file

Windows, прави една папка със страри програми Windiws.old. Изтрих тези файлове на ръка и пак преисталирах Code::Blocks, но и в момента работя на осакътена версия на Code Blocks

 

Колкото до компилатора на тази версия той се инсталира автоматично, проблема са тези конфигурационни файлове, който отават и запомнят всяка промяна.

Мислех за инсталация на друго IDE, приемам предложения, за лесно за инсталиране и безплатно такова. Все пак успях да си реша упражненията.

 

0
09/02/2019 10:05:48
kolioi avatar kolioi 641 Точки

Аз работя с MS Visual Studio. Community версията е безплатна и има всичко необходимо за този курс. За спешни случаи може да използваш online компилатори, като този сайт е един от най-добрите. Има повече от 30 различни езика, включително SQL и други скриптови езици. На С++ поддържа 46 различни версии на компилатори (gcc, clang и zapcc), библиотеки като Boost, Sprout, както и най-новите версии на компилатора (С++2а) Почти всичко, което се сетиш :)

2
The_assassin avatar The_assassin 158 Точки

Има генерално решение на всичките ти проблеми, нарича се Линукс. ;-)

0
kolioi avatar kolioi 641 Точки

Абе май проблема е в Код блокс, а не в операционната система :)

1
BobyTopalova avatar BobyTopalova 26 Точки

И, аз така мисля, не е причината операционната система, и аз трябва да внимавам. Сигурно нещо сама оплесках. Но искам да има две IDE, за да мога да реагирам ако пак ми се случи същото. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.