Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milevv avatar milevv 0 Точки

Контекст търсачка

Здравейте! От няколко дни се опитвам да се справя с една задача. Изгледах много видеа и изчетох доста, но при мен не се получават нещата. Някой може ли да ми даде идея как трябва да стане и какви команди е най-добре да използвам.  Ето и заданието https://imgur.com/qFBYji7
Благодаря предварително! smiley

0
Module: C# Advanced
emo.999 avatar emo.999 399 Точки

Здравей,

Мисля, че би паснал един регекс за тази задача.

С проста стрингообработка - въртиш един цикъл докато текста съдържа думата и в края на цикъла я реплейсваш със празен стринг за да може на следващата итерация да продължи със следващото и  появяване, ако има такова. Взимаш индекса от който започва и от там итерираш наляво по текста докато не стигне 0 или стойността на N като изброяваш колко пъти се е завъртял цикъла и пазиш бройката в една променлива и ако не се е завъртял N пъти взимаш остатъка. След това итерираш с друг цикъл надясно по текста като пак си правиш променлива и към нея добавяш остатъка от предишната, ако има такъв.. Започваш от индекса, от който започва думата до индекса + N + дължината на думата или докато не достигнеш края на текста. И при двата цикъла наляво и надясно събираш символите и ги пазиш в един стринг, който принтираш на края на цикъла.

Стана мазало😁

Но предполагам, че след като си си играл толкова много си стигнал до някакво подобно решение и разбираш какво имам предвид. Може да споделиш своето решение да го разгледам.

0
12/02/2019 15:36:13
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Regex? Глупости. Просто приема текста като масив от стрингове,и проверява дали съдържа ключа с един string contains. Ако го има после е проста аритметика да вземе substringa който му трябва по условие. С регекс само го ще го ноправи по сложно. И после принтира верните редове който е взел и толкова. 1 цикъл една bool проверка и една две проверки за substring-a му трябват.

0
emo.999 avatar emo.999 399 Точки

Ок. Ние с регекса сме гъсти. За това няма проблеми. 😁

А решението ти звучи наистина много лесно на теория. Би ми било интересно да го видя и на практика.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.