Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

svetlyoek avatar svetlyoek 20 Точки

Дали изобщо е за мен???

Хора,дайте моля някакво мнение според ваша опит и възгледи,защото вече съм почти на ръба...Няма как да има хора,които си вземат на макс. изпитите,а аз да изкарвам по 1/3 или 1/2 от точките.Това мисля,че не е нормално.Ако някой каже,че трябва още четене и практика ще му кажа ,че в момента правя само това,стоя по 8,10,12ч на компютъра и се мъча,чета и пиша.Решавам каквото мога,понеже ест. задачите със звездички са ми непосилни,както и някой от упражненията дори.Усвоих адски много неща,почнах не от нулата,а от минус,познавайки себе си и ,че никога не съм се докосвал до подобно нещо,дори нещо близо до програмирането.Проблем ми е по-скоро начина на мислене,условието,но не виждам толкова да се пречупва мисленето,в сравнение с преди 6,7 месеца,когато почнах Бейсикс и изобщо начинанието.Да,има голяма разлика,стават много по-бавно нещата при мен,но се отчайвам тотално.Не искам да бъда посредствен и просто да минавам едвам,едвам,далеко съм от тая мисъл,но мисля,че така ще се получи.Ще се радвам за някакви съвети или мотивация,че...

Тагове:
0
Общи приказки
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Само ще пусна едно линк-че към част от видео, където обсъждат подобна тема. С две думи за какво се говори: не се претоварвай и учи нещата, за да ги научиш качествено даже ако това значи да започнеш да изпускаш срокове, било то на домашни или изпити. Все пак важното е да се научат нещата, а не да се гонят разни точки.

2
06/04/2019 23:10:21
svetlyoek avatar svetlyoek 20 Точки

Благодаря. Именно, че най-важното е да се усвой материала, но всичко си има все пак срокове-няма как на изпита след 1,2 седмици или месец да знам разни по-сложни концепции. В същото време оценката е важна за кредити, диплома, реално не съм тийн, пред който живота му тепърва предстой... Това допълнително указва влияние. Всичко си е време и пари все пак, не може да уча и повтарям един модул да речем по 1 година. Единственото, което трябва да приема е явно, че при мен нещата се случват по-бавно като възприемане. Иначе много благодаря за подкрепата. 

0
nikolaydong avatar nikolaydong 2 Точки

Колега, понякога успехите идват след огромните усилия, но понякога и всички тези опити те натоварват психически. Лично аз предпочитам и обичам да се натоварвам психически, като до вчера (буквално) и аз това обсъждах с жената, че може би това не е за мен, и се отчаях единствено заради един цикъл, оставих лаптопа и започнах да размишлявам постепенно относно цикъла, за да се постарая да го усвоя и от днес вече съм започнал да решавам задачите горе-долу, без да се затруднявам кой знае колко. Като имаш в предвид, че тези задачи, които решавам сега, трябваше да ги реша преди седмица. :) Успокой се, дай си време и зарежи виртуалното пространство, за да ти отпочине мозъка, като през това време размишляваш над дадена задача.

0
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Не съм ходил по интервюта, но съм останал с впечатлението, че няма да те вземат, защото имаш дипломи и сертификати. По-скоро ги интересува дали знаеш и можеш. Също и няма нужда от презаписване на курс за да се вземат кредитите. Стига само на някой изпит да се представиш добре. Било то на поправка или на изпит на следващата инстанция. Струва само 20 лв. яваването и можеш да ходиш колкото си пъти искаш.

0
Nicky_IT avatar Nicky_IT 0 Точки

Колега, благодаря за думите. Не съм задавал въпрос, но имах нужда да прочета как дурги се справят с демотивацията. Ти си съвършенно прав, че най- важното е да се научат нещата и да не се претоварваме, от колкото да се гонят срокове и стандарти.

0
08/04/2019 09:38:56
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.