Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TatianaIndzhova avatar TatianaIndzhova 6 Точки

Java Advanced Exercises 7. Crossfire

Здравейте! Моля, помогнете ми да открия, защо моя код минава само с 40/100.

Принципа на решаването е с лист от листове, веднага проверявам дали координатите на "епицентъра"са "вътре", след това 

1. махам ако съществуват по вертикала горните и долните - без "центъра";

2. махам наведнъж всичките по хоризонтала - ако съществуват - със "центъра" - със съблист;

3. махам празните листове от матрицата;

Разгледала съм доста кодове на колегите, затова не искам да ми пращате вашите решения, искам да открием какъв е проблема на моето. Тествала съм доста с измислени от мен тестове, минава перфектно, обаче явно нещо изпускам... засега не откривам какво точно :).

това ми е кода: https://pastebin.com/cuCahPgX?fbclid=IwAR1_7sIhNM1vi-lJhydCmd1NNe3W8Pr2718m7FWzKZ59VeE4j1mrXaWCnuM

Благодаря предварително!

 

Тагове:
0
Java Advanced 28/05/2019 11:54:27
SophYO avatar SophYO 74 Точки

Здрасти!

има едно условие, което си пропуснала да хванеш. Това е 

  • The given rows and columns will be valid integers in the range [-2^31 + 1, 2^31 - 1]

т.е. целевия координат може да е извън матрицата, но вертикали или хоризонтали излизащи от него може да унищожат клетки от нея в зависимост от големината на радиуса. А може да е и върху вече унищонa такава.

 

Хубав ден и успех! :)

 

0
TatianaIndzhova avatar TatianaIndzhova 6 Точки

ясно, и аз това предположих, но не бях сигурна. Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.