Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Maver avatar Maver 5 Точки

Проблем със задачка от METHOD/EXERSICE - 10. Top Number - java

Здравейте колеги,

   От часове се боря с тази задачка и не мога да си видя грешката. Правя си двете проверки по условие, тръгват си примерните тестове и в крайна сметк 0 точки....

Ето го и кода, ако някой има забележки и насоки ще съм му много благодарен.

https://pastebin.com/HqhSGCvE

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Vz.Zorova avatar Vz.Zorova 7 Точки

Здравей,

най-добре е да разделиш двете проверки в различни методи. Така както си го написал реално нямаш нужда от method, а и е малко нечетливо, доста от променливите не разбирам " от раз" за какво са ти.

Ето го моето решение, може би ще ти помогне да разбереш, къде в твоето може да се оптимира кода: https://pastebin.com/7PVuip0c

Поздрави,

Зара

0
Maver avatar Maver 5 Точки

Благодаря за отделеното време. Наистина е важно да има и друга гледна точка над кода, които си пишем. Приемам градивната критика! Лошото е само, че не разбрах защо в judge не проработи нито един тест, а примерните тестове си даваха верни отговори аз си правех и мой тестове и те ми даваха верни отговори според условията... 

0
Vz.Zorova avatar Vz.Zorova 7 Точки

Привет,

не разбирам защо използваш толкова много String променливи, като в условието е написано, че се чете int и че работим с числа. "Read an integer n from the console. Find all top numbers in the range [1 … n] and print them." 

и според judge нулевите тестове минават, но останалите може би са с доста по големи числа, които претоварват твоята програма. 

Можеш ли да обясниш логиката със стринговете и какво прави всяка променлива? И евентуално така да намерим къде се чупи твоя код. 

Поздрави,

Зара

 

 

 

0
Maver avatar Maver 5 Точки

Здравей,

Принципно го използвам за да мога да разделя числата, знам и този опростения вариант с процентното делене, но не знам защо интуитивно обръщам на стринг. Аз имах проблеми и с вземането на елементи от стрингове и доста често ползвам за упражняване и на това. Това вземане на елемент чрез char... който от своя страна връща елементи от ASCII иска доста упражнение, а лошото е че и времето не стига...

0
Aforkldj avatar Aforkldj 1 Точки

Нали няма нужда от каунтър за нечетните? просто true...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.