Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

red_dragon_1 avatar red_dragon_1 1 Точки

Задача 04.Orders от Речници C#

Здравейте,
опитвам се да реша задачата с лист, но нещо не ми се получава, ако може някой да помогне, би било супер. 
Реших я с масив, но все пак, това ,че не успях с лист не ме оставя да спя... 

https://pastebin.com/XA47p0zs

Благодаря предварително

Тагове:
0
Fundamentals Module
Iv_Konov avatar Iv_Konov 383 Точки

Здравей,

 

Според мен, лист е нужен, когато трябва да се допълват лесно нови елементи, а в тази задача винаги са два елемента и само се ъпдейтват... Ето вариант за решение, но то по-скоро... следва решението с масив.

 

В случай че държиш да ползваш метод за добавяне на елемент в листа - .Add(), то може да се приложи тази проверка, но общо взето... не виждам много смисъл...

=

                if (dict[command].Count == 0)
                {
                    dict[command].Add(0);
                }

=

 

Допълнително, добра идея е да ползваш decimal, когато става дума за пари - Съдията може да има уловки. Като гледам, специално за тази задача няма значение double/decimal...

 

===

                if (!dict.ContainsKey(command))
                {

                    dict.Add(command, new List<double>() { 0, 0});
                }


                dict[command][0] = priceValue;  
                dict[command][1] += quantityValue;

===

 

Поздрави,

Иван

0
red_dragon_1 avatar red_dragon_1 1 Точки

 

krum_43 - Следвашият път ще сложа условието .
#iv_Konov , Благодаря, понякога като забия на синтаксис грешка и .... Огромно благодаря за бързите отговори и на двама ви :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.