Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

CremaDory avatar CremaDory 39 Точки

Линукс системна администрация - откъде да започна.

Здравейте. Тази година изкарах курса Linux System Administration , даже успях да взема сертификат - обаче не успявам да го оползотворя :( . Търся активно работа/стаж даже и за девопс - (с програмирането съм средна работа - мога да пиша скриптове, обаче никак не се справям с ООП-то. ) Имам около 15 години опит като advanced linux user и 1,5 година опит в продукционна среда с Unix - HP-UX, AIX, Solaris, FreeBSD и Linux. Владея добре английски. Не знам къде греша, защото дори не успявам да стигна до интервю :( Омръзна ми да пиша CV-та и мотивационни писма без резултат. Може ли за съвет, поне как да не забравя наученото и постигнатото до момента, защото вече съвсем се отчайвам.

0
Работа
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Ами в момента всичко е докери, kubernetis openshift и подобни. Без такива неща и мрежови познания  трудно като девопс. Това че разбираш от линуск е само това. Но виртуалните машини и по - горе изброените с networking-a  това ще ти помогне да си намериш работа.

0
CremaDory avatar CremaDory 39 Точки

Занимавала съм се с виртуални машини, FreeBSD jails , в момента разучавам Solaris zones. Наистина са малко екзотика, но пък никога не е лошо да знаеш  някоя изчанчена технология. По-скоро съм се насочила към класическо системно администриране и гледам да изчовъркам всички възможни ОС-и апликейшъни ( съсипах нещастната машинка от преинсталации ) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.