Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Chrisisbeast avatar Chrisisbeast 0 Точки

JS или Python за България ?

Здравейте , в момента съм 12 клас и имам страст към програмирането още от миналата година и след като завърша , ще записвам в софт уни. Имам нужда от помощ във вземането на решение , още от както съм започнал да програмирам от преди няколко месеца , се занимавам с javascript , по-точно правенето на  2д игри  в canvas и като цяло това ми е интересно. След това чух , че Javascript не е най-подходящият език за този вид програмиране , тъй като неговата сила е главно в уеб програмирането. След като започнах да се интересувам повече за езика извън правенето на игрички в кенвъса и осъзнах , че съм си губел времето , тъй като уеб програмирането просто не ми е интересно. След това търсех език , към който да се преместя и да се занимавам с програмиране на различни програми и дори AI  и чух за python и как нямало нещо , което да не може да се прави на python от уеб програмиране , та чак до игри.И след това в мен възникна дилемата - Да загърбя цялото учене на Javascript и да започна с Python или да се ориентирам към някой друг език. Какво е вашето мнение ? Какво се търси в България на този етап ? И като цяло ако можете да ми дадете някакви насоки защото съм страшно объркан.

0
Общи приказки
aquaruiz avatar aquaruiz 135 Точки

Първо трябва да решиш какво искаш да работиш.

Ако е web development, по-добре е да учиш JavaScript, после Аngular, заедно с това и HTML, и CSS.

Ако искаш да се занимаваш с machine learning, ти трябва Python. Той за щастие вече е в основната програмата на СофтУни.

Тук можеш да разгледаш какво мислят другите хора по въпроса.

https://www.quora.com/Should-I-learn-JavaScript-or-Python-and-why#

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.