Loading...
krum_43 avatar krum_43 756 Точки

Термина "етично хакерство"-What is this?

Здравейте колеги,

От доста време гледам,че има някакъв модул по "Етично хакерство".

Може ли някой да ме свтне какво се разбира под "етично хакерство"?

Ако някой ти открадне данните от дебитната(или кредитната карта) и си дръпне от нея 500 лева дали е"етичен хакер" и може ли един хакер да бъде "етичен"?

 

Тагове:
0
E-commerce
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

етично хакерство или penetration testing това са хора който се опитват да ти пробият системата,и да намерят слабости в нея аз да се защитиш. Примерно Кевин Митник е най-известния такъв. Пробива наса и тн лежи в затвора и сега е консултант и изнася лекции по темата за хакерството и различните похвати и как да се защитиш.

1
krum_43 avatar krum_43 756 Точки

Да,мерси искаш да кашеш ,че са нещо като QA-инженерите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.